۱۱ راه ساده و خانگی، برای تقویت نعوظ در مردان

روزگاری مشکلات هم بستری در همان بستر می ماند. امروزه مشکلات جنسی، به لطف بازاریابی های دارویی، پیشرفت های درمانی و نظرات متخصصان، گشوده شده اند. در این مقاله، 11 راه خانگی و ساده برای تقویت نعوظ در مردان آمده است.

ناتوانی جنسی، که به طور متداول اختلال نعوظ نامیده می شود، خوشبختانه دیگر یک تشخیص مخفیانه نیست. این مسئله در هر سنی قابل درمان است، و هر فردی که درمان شود، می تواند فعالیت های جنسی طبیعی داشته باشد.

پزشکان اختلال نعوظ را، ناتوانی در بدست آوردن نعوظ یا عدم نعوظ کافی برای رابطه ی جنسی، تعریف می کنند. این مسئله بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید در مردان شایع است. بر اساس آمار حدود 5% مردان 40 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند، این در حالیست که 15 الی 25 درصد مردان 65 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند.

تا اوایل سال 1970، کارشناسان معتقد بودند که علت اصلی مشکلات نعوظ، مسائل روانی است. امروزه، جامعه ی پزشکی اعلام می کند که داروها، شیوه ی زندگی و جراحات، شایع ترین علل اختلال نعوظ هستند. در اینجا برای مقابله و درمان اختلال نعوظ توصیه هایی مطرح می کنیم:

11 راه برای تقویت نعوظ در مردان

به خودتان زمان دهید.

#به خودتان زمان بدهید.

وقتی سن مردان افزایش می یابد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا دچار نعوظ شوند. به طور مثال، برای مردانی با سن بین 18 تا 20، رسیدن به نعوظ ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد، این زمان برای مردان بین سی تا چهل سال، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.

اگر مرد 60 ساله ای بعد از یک تا دو دقیقه دچار نعوظ نشد، این به معنی اختلال نعوظ نیست. زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد. زمان بین ارضا شدن و نعوظ بعدی با افزایش سن بیشتر می شود. در بعضی از مردان 60 تا 70 ساله، این زمان ممکن است یک روز یا بیشتر نیز باشید. این مسئله یکی از پیامد های طبیعی افزایش سن است.

درمان دارویی پروستات

#داروهایتان را در نظر داشته باشید.

ممکن است ریشه ی مشکل در داروهایی باشد که، پزشک برای شما تجویز کرده است، یا ممکن است در اثر داروهای بدون نسخه ی آنتی هیستامین، ادرار آور، داروهای قلبی، داروهای فشار خون یا آرامبخش ها باشد. مطمئنا تمام افراد به داروها پاسخ یکسانی نمی دهند.

اختلال نعوظ در اثر داروها، بیشتر در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. حدود 100 دارو به عنوان القا کننده اختلال نعوظ شناخته شده اند. اگر به داروهایتان شک کردید، با پزشک یا داروساز خود برای تغییر میزان مصرفی یا تغییر داروی خود مشورت کنید. به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک یا داروساز، این کار را انجام ندهید.

خون

#بدانید چه چیز هایی برای شریان های شما مفید هستند.

آلت تناسلی یک عضو عروقی است. چیزهایی که باعث انسداد شریان های شما می شوند، میتوانند روی جریان خون آلت تناسلی نیز اثر بگذارند. درحقیقت، همه ی مردان بالای 38 سال دارای تنگی هایی در شریان های آلت تناسلی خود هستند، پس به تغدیه ی خود دقت کنید.

احتمالا کلسترول بالا یکی از مواردی است که باعث اختلال نعوظ می شود. کلسترول بالا یکی از علت های احتمالی ایجاد اختلال نغوظ در مردان است. به نظر می رسد کلسترول بالا روی بافت نعوظی تاثیر می گذارد.مشروبات الکلی

# تقویت نعوظ در مردان با کنترل مصرف الکل

شکسپیر درست گفت که الکل میل را زیاد و توان جنسی را کم می کند. این اتفاق به این دلیل می افتد که، الکل یک کاهنده عملکرد سیستم عصبی است. الکل عکس العمل های شما را محدود می کند و برای شما حالتی را ایجاد می کند که تحریک نشوید.

 زیاده روی در مصرف الکل می تواند باعث به هم خوردن تعادل هورمونی شود. مصرف مزمن الکل می تواند سبب آسیب عصبی و کبدی شود. آسیب کبدی، هورمون زنانه در آقایان را به بیش از حد معمول خود می رساند. در صورت عدم نسبت مناسب تستوسترن به دیگر هورمون ها، شما نمی توانید نعوظ خوبی را تجربه کنید.

تاثیر سیگار بر نعوظ

# تقویت نعوظ در مردان با ترک سیگار

مطالعات نشان داده اند که نیکوتین میتواند یک منقبض کننده ی عروقی باشد. در یک مطالعه که در دانشگاه تگزاس صورت گرفت، محققان به گروهی از مردان غیر سیگاری آدامس های نیکوتینی و آدامس های پلاسبویی دادند. کسانی که آدامس نیکوتینی دریافت کرده بودند 23 درصد کاهش نعوظ در مقایسه با افرادی که آدامس پلاسبویی گرفته بودند را نشان دادند.

کاهش وزن

# تقویت نعوظ در مردان با کاهش وزن

مطالعات نشان داده اند مردان چاق مشکلات بیشتری در نعوظ خواهند داشت. اگر وزن شما 20 درصد بیشتر از وزن ایده آلتان است، درباره ی کم کردن وزنتان فکر کنید. ورزش های رزمی و برنامه های کاهش وزن می توانند مناسب باشند. یک بدن متناسب، نه تنها باعث کاهش اختلال نعوظ می شود، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد نیز خواهد شد.

رابطه جنسی

# تقویت نعوظ در مردان با تعداد دفعات بیشتر روابط جنسی 

یک مطالعه ی پنج ساله که روی 1000 مرد بین سنین 55 تا 75 سال انجام شد، نشان داد، افرادی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند در مقایسه با افرادی که یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند، دو برابر دچار اختلال نعوظ شدند. محققان اعلام کردند که داشتن یک بار رابطه ی جنسی در هفته از مردان در برابر اختلال نعوظ محافظت می کند.

استراحت کردن

# تقویت نعوظ در مردان با حفظ آرامش

برای حفظ نعوظ، یک ذهن آرام نیاز است. سیستم عصبی شما دو جز دارد، سیستم عصبی سمپاتیک و سیستم عصبی پاراسمپاتیک. زمانی که سیستم عصبی سمپاتیک غالب باشد، بدن به معنای واقعی هوشیار است. هورمون های آدرنال شما را برای ستیز و گریز احتمالی آماده می کنند. نگرانی و اضطراب باعث تغضیف نعوظ به وسیله هدایت خون به ماهیچه ها به جای سیستم گوارشی و آلت تناسلی می شوند.

نگران بودن باعث روشن شدن سیستم عصبی سمپاتیک می شود. در بعضی از مردان، ترس از ناتوانی خیلی نگران کننده است و باعث افزایش نوراپی نفرین و هورمون های آدرنال می شود. این مسئله باعث اختلال در فرآیند نعوظ می شود.

راه حل کلیدی این است که آرام باشید و بگذارید سیستم عصبی پاراسمپاتیک غالب شود. پیام هایی که از این شبکه عصبی نشات می گیرند باعث گشاد شدن شریان ها و سینوس های آلت تناسلی خواهند شد، درنتیجه خون بیشتری به آنجا خواهد رسید.

قهوه

# تقویت نعوظ در مردان با دوری از محرک های سیستمیک

این مواد شامل کافئین و بعضی از محرک های بدون تایید هستند که برای افزایش قدرت جنسی استفاده می شوند. مهم است که در زمان رابطه جنسی آرامش داشته باشید، این محرک ها، عضلات صافی را که باید قبل از نعوظ در حال استراحت باشند، منقبض می کنند.

# تقویت نعوظ در مردان با ذهنی متمرکز

یکی از راه های آرام کردن خود، تمرکز به همراه شریک جنسی خود روی مسائل احساسی است. بدون نگرانی در مورد نعوظ با هم صحبت کنید و از هم لذت ببرید.

هندوانه

# تقویت نعوظ در مردان با هندوانه

یک هندوانه قرمز و شیرین می تواند یک میوه ی رمانتیک باشد. تحقیقات جدید نشان داده اند که فیتونوترینت موجود در هندوانه اثری مانند داروی ویاگرا دارد. به طور به خصوصی این میوه ی آبدار حاوی citrulline است، ترکیبی که باعث می شود عروق خونی بدن شل شوند.

برخلاف داروی ویاگرا، هندوانه روی اندام به خصوص اثر نمی گذارد. Citrulline باعث می شود عروق بدن شل شوند، که برای قلب، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی شما مفید است. پوست هندوانه، Citrulline بیشتری در مقایسه با قسمت قرمز آن دارد.

چه زمانی باید به دلیل مشکل نعوظی به پزشک مراجعه کنید؟

مردان در هر سنی می توانند به خاطر ناتوانی جنسی یا مشکلات نعوظ تحت درمان قرار بگیرند. زمانی که تغییر سبک زندگی هیچ پاسخ درمانی نداشته باشد، یک ارولوژیست میتواند به مشکل شما رسیدگی کند و درمانی را برای شما مدنظر داشته باشد، که ممکن است مشکل شما را حل کند. در زیر به این درمان ها می پردازیم:

✅ دارو درمانی، شامل جایگزینی تستوسترون و داروهایی که باعث افزایش جریان خون آلت تناسلی می شوند. مانند ویاگرا، لویترا و سیالیس

✅ دستگاه های وکیوم که خون را به آلت تناسلی می کشند و می توانند باعث تقویت نعوظ شوند.

✅ ایملنت های جراحی می توانند به نعوظ به صورت مکانیکی کمک کنند.

✅ مشاوره روانی برای مقابله با اثرات عاطفی اختلال نعوظ

 

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را  مطرح نمایید.

۱۱ راه ساده و خانگی، برای تقویت نعوظ در مردان
4.2 (83.33%) 12 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ایمان سه شنبه ۲۹ مرداد ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید آقای دکتر .. واقعیت 3روزی است که بیضه راستم درد بسیار کمی دارد....من چند روز پیش به علت گرمای زیاد به یکباره زیر دوش اب سرد رفتم ...خواستم بدونم میشه بیضه ها اصطلاحا سرما خورده باشند؟ و گاهی اوقات که متاسفانه به مسائل جنسی فکر میکنم بیضه راست و گاهی اوقات چپ درد خفیف میگیرد...آیا درد بیضه راست میتونه به علت مسئله جنسی و یا شهوت بالا باشد؟ با سپاس فراوان از شماآقای دکتر عزیز .
  1. تصویر کاربر NAME سه شنبه ۲۹ مرداد ۹۸( 5 روز پیش)

   سلام بایستی معاینه شوید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر بهمن دوشنبه ۲۱ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام . چند سال پیش یک بار زمان زیادی با ادرار موندم و بعد از همون چند ساعت جریان ادرار به سختی و با تمرکز زیاد امکان پذیر بود . ,البته بلا تکرر زیاد .دکتر رفتم اما بصورت کامل درمان نشدم . اکنون نیز جریان ادرار کمی ضعیف و تاخیر درشروع ادراردارم و در موقع استرس حتی احتباس دارم .
  نظر شما چیست برای درمان این حالت چه کنم . متشکرم
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۲۱ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام سن تان؟

 • تصویر کاربر Mrez60 سه شنبه ۸ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام، از اواخر فروردین ماه تا کنون یکباره با مشکل نعوظ مواجه شدم و قرص ترادامیکس را پیشنهاد دادند و مصرف کردم امامشکل حل نشد. بنده ۵۵ سال دارم. لطفاً راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر NAME سه شنبه ۸ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام.باید آزمایش هایی انجام دهید.

   جهت اخذ نوبت با شماره های زیر هماهنگ بفرمایید ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   02171062350

 • تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت اقای دکتر . بنده 40 سال سن دارم چند وقت بود پایین شکمم درد مزمن داشت و هیچ گونه علایم سوزش ادرار و یا خون در ادرار نداشتم و شب ها هم درد نداشت و پس انجام سونو به دکتر اورواوژیست رفتم و تشخیص االتهاب داده و نزدیک 20 روزه دارو مصرف میکنم ( موبیک - ویتامین بی 6- افلوکساسین) ولی هنوز کامل بهتر نشده لطفا چه پیشنهادی داری
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام کمترازیکماه هستش که مشکل نعوظ دارم میشه راهنمایی کنین وبرای تقویت ورفع این حالت چکاربایدبکنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر ارزو چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خوبید اقای دکتر من چند وقته ادرارم کاهش یافته و مثانه تخلیه نمیشه اولش سوزش نداره ولی تموم میشه یکم میسوزه بازم ی زره خیلیییی کم ادرار میام نمیدونم چیکار کنم همش ادرار میاد ولی قطره قطره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸( 4 ماه پیش)
   باید تست ارودینامیک بگیرید۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
 • تصویر کاربر MM. یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر 29 سالمه و حدودا دوسال و نیمه ک ازدواج کردم و مشکل نعوظ دارم.چند بار دکتر رفتم اما مشکلم حل نشد و فقط همه چیز خرابتر شدازمایش های هورمونی ام خوب بوده. حدس می‌زنم کمی از آن بخاطر عدم تمرکز ذهنم باشه نه همیشه گاهی. اما این مشکل را پدرم هم داشته و ارثی هم هست. چه کار باید بکنم. لطفا راهنماییم کنید. متشکرم
  1. تصویر کاربر MM. جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)
   چرا جواب ندادید
  2. تصویر کاربر NAME یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   آیا صبح ها که از خواب بیدار می شوید دچار سفتی آلت میشوید؟چه داروهایی تا کنون مصرف کرده اید؟آیا سونوگرافی از آلت با تزریق یا ریجی اسکن انجام داده اید؟در صورت انجام برای ما‌ارسال کنید.و در صورت عدم انجام جهت نسخه نویسی با شماره های زیر هماهنگ بفرمایید

   02122642744 02171062350. 09351142080

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام 44 سال دارم 15 سال است که مجردم و سکس نداشتم، التم اصلا راست نمیشه انواع قرص ویاگرا هم تست کردم، در صورت امکان کمکم کنید
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام.ایا قند خون دارید؟به تدریج بوده یا ناگهانی اتفاق افتاده ؟صبح هنگام برخواستن از خواب آلت شما سفت می‌شود ؟سونوگرافی از آلت انجام داده اید؟

 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام.بنده 30سالمه.متأهل هستم.مشکل نعوظ و زود انزالی دارم.
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام.مشکل تان تدریجی ایجاد شده یا ناگهانی بوده؟

   سفتی آلت صبح بعد بیدار شدن از خواب دارید؟

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و بعد از انزال در خواب هنگامیکه آلتم در حالت نعوظ قرار میگیرد درد میگیرد و بعد از یه مدتی درست میشود میخواستم ببینم نیاز به درمان دارد یا خیر؟
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   در صورت ادامه این حالت اطلاع دهید و در صورت عدم تکرار مشکلی نیست

   جهت اخذ نوبت با شماره های زیر هماهنگ بفرمایید ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   02171062350

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر