۱۱ راه ساده و خانگی، برای تقویت نعوظ در مردان

روزگاری مشکلات هم بستری در همان بستر می ماند. امروزه مشکلات جنسی، به لطف بازاریابی های دارویی، پیشرفت های درمانی و نظرات متخصصان، گشوده شده اند. در این مقاله، 11 راه خانگی و ساده برای تقویت نعوظ در مردان آمده است.

اختلال نعوظ چییست؟

ناتوانی جنسی، که به طور متداول اختلال نعوظ نامیده می شود، خوشبختانه دیگر یک تشخیص مخفیانه نیست. این مسئله در هر سنی قابل درمان است، و هر فردی که درمان شود، می تواند فعالیت های جنسی طبیعی داشته باشد.

پزشکان اختلال نعوظ را، ناتوانی در بدست آوردن نعوظ یا عدم نعوظ کافی برای رابطه ی جنسی، تعریف می کنند. این مسئله بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید در مردان شایع است. بر اساس آمار حدود 5% مردان 40 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند، این در حالیست که 15 الی 25 درصد مردان 65 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند.

تا اوایل سال 1970، کارشناسان معتقد بودند که علت اصلی مشکلات نعوظ، مسائل روانی است. امروزه، جامعه ی پزشکی اعلام می کند که داروها، شیوه ی زندگی و جراحات، شایع ترین علل اختلال نعوظ هستند. در اینجا برای مقابله و درمان اختلال نعوظ توصیه هایی مطرح می کنیم:

11 راه برای تقویت نعوظ در مردان

در ادامه به راه های افزایش قدرت نعوظ در مردان اشاره می کنیم.

به خودتان زمان دهید.

#به خودتان زمان بدهید.

وقتی سن مردان افزایش می یابد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا دچار نعوظ شوند. به طور مثال، برای مردانی با سن بین 18 تا 20، رسیدن به نعوظ ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد، این زمان برای مردان بین سی تا چهل سال، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.

اگر مرد 60 ساله ای بعد از یک تا دو دقیقه دچار نعوظ نشد، این به معنی اختلال نعوظ نیست. زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد. زمان بین ارضا شدن و نعوظ بعدی با افزایش سن بیشتر می شود. در بعضی از مردان 60 تا 70 ساله، این زمان ممکن است یک روز یا بیشتر نیز باشید. این مسئله یکی از پیامد های طبیعی افزایش سن است.

درمان دارویی پروستات

#داروهایتان را در نظر داشته باشید.

ممکن است ریشه ی مشکل در داروهایی باشد که، پزشک برای شما تجویز کرده است، یا ممکن است در اثر داروهای بدون نسخه ی آنتی هیستامین، ادرار آور، داروهای قلبی، داروهای فشار خون یا آرامبخش ها باشد. مطمئنا تمام افراد به داروها پاسخ یکسانی نمی دهند.

اختلال نعوظ در اثر داروها، بیشتر در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. حدود 100 دارو به عنوان القا کننده اختلال نعوظ شناخته شده اند. اگر به داروهایتان شک کردید، با پزشک یا داروساز خود برای تغییر میزان مصرفی یا تغییر داروی خود مشورت کنید. به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک یا داروساز، این کار را انجام ندهید.

خون

# بدانید چه چیز هایی برای شریان های شما مفید هستند.

آلت تناسلی یک عضو عروقی است. چیزهایی که باعث انسداد شریان های شما می شوند، میتوانند روی جریان خون آلت تناسلی نیز اثر بگذارند. درحقیقت، همه ی مردان بالای 38 سال دارای تنگی هایی در شریان های آلت تناسلی خود هستند، پس به تغدیه ی خود دقت کنید.

احتمالا کلسترول بالا یکی از مواردی است که باعث اختلال نعوظ می شود. کلسترول بالا یکی از علت های احتمالی ایجاد اختلال نغوظ در مردان است. به نظر می رسد کلسترول بالا روی بافت نعوظی تاثیر می گذارد.مشروبات الکلی

# تقویت نعوظ در مردان با کنترل مصرف الکل

شکسپیر درست گفت که الکل میل را زیاد و توان جنسی را کم می کند. این اتفاق به این دلیل می افتد که، الکل یک کاهنده عملکرد سیستم عصبی است. الکل عکس العمل های شما را محدود می کند و برای شما حالتی را ایجاد می کند که تحریک نشوید.

 زیاده روی در مصرف الکل می تواند باعث به هم خوردن تعادل هورمونی شود. مصرف مزمن الکل می تواند سبب آسیب عصبی و کبدی شود. آسیب کبدی، هورمون زنانه در آقایان را به بیش از حد معمول خود می رساند. در صورت عدم نسبت مناسب تستوسترن به دیگر هورمون ها، شما نمی توانید نعوظ خوبی را تجربه کنید.

تاثیر سیگار بر نعوظ

# تقویت نعوظ در مردان با ترک سیگار

مطالعات نشان داده اند که نیکوتین میتواند یک منقبض کننده ی عروقی باشد. در یک مطالعه که در دانشگاه تگزاس صورت گرفت، محققان به گروهی از مردان غیر سیگاری آدامس های نیکوتینی و آدامس های پلاسبویی دادند. کسانی که آدامس نیکوتینی دریافت کرده بودند 23 درصد کاهش نعوظ در مقایسه با افرادی که آدامس پلاسبویی گرفته بودند را نشان دادند.

کاهش وزن

# تقویت نعوظ در مردان با کاهش وزن

مطالعات نشان داده اند مردان چاق مشکلات بیشتری در نعوظ خواهند داشت. اگر وزن شما 20 درصد بیشتر از وزن ایده آلتان است، درباره ی کم کردن وزنتان فکر کنید. ورزش های رزمی و برنامه های کاهش وزن می توانند مناسب باشند. یک بدن متناسب، نه تنها باعث کاهش اختلال نعوظ می شود، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد نیز خواهد شد.

رابطه جنسی

# تقویت نعوظ در مردان با تعداد دفعات بیشتر روابط جنسی

یک مطالعه ی پنج ساله که روی 1000 مرد بین سنین 55 تا 75 سال انجام شد، نشان داد، افرادی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند در مقایسه با افرادی که یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند، دو برابر دچار اختلال نعوظ شدند. محققان اعلام کردند که داشتن یک بار رابطه ی جنسی در هفته از مردان در برابر اختلال نعوظ محافظت می کند.

استراحت کردن

# تقویت نعوظ در مردان با حفظ آرامش

برای حفظ نعوظ، یک ذهن آرام نیاز است. سیستم عصبی شما دو جز دارد، سیستم عصبی سمپاتیک و سیستم عصبی پاراسمپاتیک. زمانی که سیستم عصبی سمپاتیک غالب باشد، بدن به معنای واقعی هوشیار است. هورمون های آدرنال شما را برای ستیز و گریز احتمالی آماده می کنند. نگرانی و اضطراب باعث تغضیف نعوظ به وسیله هدایت خون به ماهیچه ها به جای سیستم گوارشی و آلت تناسلی می شوند.

نگران بودن باعث روشن شدن سیستم عصبی سمپاتیک می شود. در بعضی از مردان، ترس از ناتوانی خیلی نگران کننده است و باعث افزایش نوراپی نفرین و هورمون های آدرنال می شود. این مسئله باعث اختلال در فرآیند نعوظ می شود.

راه حل کلیدی این است که آرام باشید و بگذارید سیستم عصبی پاراسمپاتیک غالب شود. پیام هایی که از این شبکه عصبی نشات می گیرند باعث گشاد شدن شریان ها و سینوس های آلت تناسلی خواهند شد، درنتیجه خون بیشتری به آنجا خواهد رسید.

قهوه

# تقویت نعوظ در مردان با دوری از محرک های سیستمیک

این مواد شامل کافئین و بعضی از محرک های بدون تایید هستند که برای افزایش قدرت جنسی استفاده می شوند. مهم است که در زمان رابطه جنسی آرامش داشته باشید، این محرک ها، عضلات صافی را که باید قبل از نعوظ در حال استراحت باشند، منقبض می کنند.

# تقویت نعوظ در مردان با ذهنی متمرکز

یکی از راه های آرام کردن خود، تمرکز به همراه شریک جنسی خود روی مسائل احساسی است. بدون نگرانی در مورد نعوظ با هم صحبت کنید و از هم لذت ببرید.

هندوانه

# تقویت نعوظ در مردان با هندوانه

یک هندوانه قرمز و شیرین می تواند یک میوه ی رمانتیک باشد. تحقیقات جدید نشان داده اند که فیتونوترینت موجود در هندوانه اثری مانند داروی ویاگرا دارد. به طور به خصوصی این میوه ی آبدار حاوی citrulline است، ترکیبی که باعث می شود عروق خونی بدن شل شوند.

برخلاف داروی ویاگرا، هندوانه روی اندام به خصوص اثر نمی گذارد. Citrulline باعث می شود عروق بدن شل شوند، که برای قلب، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی شما مفید است. پوست هندوانه، Citrulline بیشتری در مقایسه با قسمت قرمز آن دارد.

چه زمانی باید برای اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کنید؟

مردان در هر سنی می توانند به خاطر ناتوانی جنسی یا مشکلات نعوظ تحت درمان قرار بگیرند. زمانی که تغییر سبک زندگی هیچ پاسخ درمانی نداشته باشد، یک ارولوژیست میتواند به مشکل شما رسیدگی کند و درمانی را برای شما مدنظر داشته باشد، که ممکن است مشکل شما را حل کند. در زیر به این درمان ها می پردازیم:

✅ دارو درمانی، شامل جایگزینی تستوسترون و داروهایی که باعث افزایش جریان خون آلت تناسلی می شوند. مانند ویاگرا، لویترا و سیالیس

✅ دستگاه های وکیوم که خون را به آلت تناسلی می کشند و می توانند باعث تقویت نعوظ شوند.

✅ ایملنت های جراحی می توانند به نعوظ به صورت مکانیکی کمک کنند.

✅ مشاوره روانی برای مقابله با اثرات عاطفی اختلال نعوظ

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را  مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسن سه شنبه ۵ آذر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من نمی دانم بیماریم چه چیزی است ولی نشانه های مانند اینکه باید دوبار دستشوی بروم ولی کمتر از قبل دست شویم می آید و اینکه در آخر قطر قطر می آید و باید در آخر ادرار به سختی ادرار می کنم و من یوبست هم دارم و اینکه تمام نشانه های که برای شما گفتم بعضی وقت ها این نشانه نیستند و قطر ادرار در بعضی از وقت ها خوبه و بعضی وقت کمی بد است دکتر آیا نیاز به عمل دارد یا ندارد و من ۱۶سالم و اینکه برایم بگوید چه بیماری است و سنو گرافیک دو مرحله گرفتم ولی ۱۰سی سی در مثانه مانده بود ومثانه من۲۱۵سی سی دارم و بعضی وقت احساس می کنم چیزی در حالتم هست ولی چند روز این احساس دارم و بعد چند روز خوب می شود
  آیا به خاطره یوبست است
  1. تصویر کاربر NAME سه شنبه ۵ آذر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام یبوست موثره.الو انجیر و مایعات زیاد مصرف کنید.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.

 • تصویر کاربر بریار جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب و احترام
  ببخشید من ۳۴ سال سن دارم اما با مشکلات شق نشدن و نرمی الات تناسی در رابطه مواجه هستم و دلایل انرا واقعا نمیدونم که ضمنا الات تناسلی بنده خیلی دیر سفت میشه و نیاز به زمانی زیادی برای سفت شدن داره اگه ممکنه بفرمایید که چه کارهایی برای رفع مشکل وجود دارد با احترام
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام جهت چک ازمایشات مراجعه کنیدجهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر الف پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام به تازگی مشکل تشکیل نعوظ دارم که بطور کامل ایجاد نمیشود و به سرعت آلت شل میشود.
  این اختلال درست از زمانی شروع شد که به باشگاه بدنسازی رفتم و یکی از تمریناتم دوچرخه بود که به نظرم با توجه به وزن من که حدود ۱۰۰ کیلو است فشار زیادی به ناحیه بین پاها می آورد.
  الان اصلا در حالت نزدیکی با همسرم احساس لذت هم ندارم و نعوظ به طور کامل شکل نمی گیرد. سن من ۴۳ سال
  متشکرم
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام جهت بررسی و ازمایش مراجعه کنید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر سعید جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  جناب دکتر عزیز جوان 22 ساله ای هستم که در هنگام رابطه جنسی الت تناسلیم به اصطلاح اونجوری که باید سفت بشه نمیشه یعنی سیخ نمیشه شل و و قابل انعطافه
  ممنون میشم جواب بدید
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام جهت بررسی آزمایش های هورمونی و خون مراجعه کنید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر خرم شنبه ۱۱ آبان ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.وقت بخیر دکتر.من 50سال سن دارم.من قبل از نزدیکی حالت نعوظ دارم وآماده ولی به محض اینکه میخواهم عمل دخول را انجام دهم متاسفانه حالت نعوظ ازبین رفته وباعث آزارمون میشود.این مشکل حدود یکسال هست که برایم بوجود آمده وتاثیر بد بر روی ما گذاشته است.ممنون میشم کمکم کنیدخداخیرتان بدهد
  1. تصویر کاربر NAME شنبه ۱۱ آبان ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام جهت چک ازمایشات هورمونی مراجعه کنید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر رضا شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام، آقای دکتر بنده 54 سال دارم. مشکلم این است که هنگامی که شهوت برای نزدیکی وجود دارد آلتم خوب سفت نمیشود ولی مثلا یک روز بعد از نزدیکی که شهوت وجود ندارد آلتم سفت میشود. خواهشممندم راهنمائی فرمائید متشکرم
  1. تصویر کاربر NAME شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 5 ماه پیش)

   دیابت دارید؟ چند وقته اینطور شدید؟

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۱ مهر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.حدودیک سال ازقرص های تاخیری ورگادول استفاده کردم الان چندهفته هست که استفاده نکردم وحالت نعوظ وبی میلی پیداکردم میشه راهنمایم کنیدممنون.من مشهدزندگی میکنم اگردکتربه خوبی خودتون تومشهدداریدمعرفی کنیدممنون سپاس.
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۱۱ مهر ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام.به دکترتوکلی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر زهراقاسمی یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای درمان مورفولوژی چهاردرصدهمسرم پنتوکسی فیلین کلومیفن تجویزکردین پس از دوماه استفاده به یک درصدنرمال رسیدمیخواستم ببینم چکار کنیم آیابازهم درمان دارویی دارد
  1. تصویر کاربر NAME یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 6 ماه پیش)

   از نظر واریکوسل بررسی شده؟

 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جان دکتر وقتتون بخیر ,, سوالم راجب به واریکوسل هستش تازگی متوجه شدم که واریس چپ دارم آزمایش دادم و جواب خوب نبوده که آزمایشو براتون میفرستم میخواستم بدونم بهترین راه درمانش چیه و چقدر احتمال بهبود دارم ? برای بچه دار شدن مشکل پیدا میکنم یا با درمان حل میشه ? سپاس گزارم
  1. تصویر کاربر NAME یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 6 ماه پیش)

   بهتره عمل شید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درود برشما من۵۸سالم هست دو سه سااله اول صبح فشار ادرارم کم هست ولی دربقیه اوقات خوبه اگر زحمت نیست راهنمایی بفرمایید هیچ دردی ندارم قند ناشتا۱۱۰میباشد سپاسگدارم
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   کپسول تامسولوسین مصرف کنید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)
   سپاسگزارم نفرمودید طریقه مصرف دارو را
  3. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 6 ماه پیش)

   عصر یک عدد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر