۱۱ راه ساده و خانگی، برای تقویت نعوظ در مردان

روزگاری مشکلات هم بستری در همان بستر می ماند. امروزه مشکلات جنسی، به لطف بازاریابی های دارویی، پیشرفت های درمانی و نظرات متخصصان، گشوده شده اند. در این مقاله، 11 راه خانگی و ساده برای تقویت نعوظ در مردان آمده است.

اختلال نعوظ چییست؟

ناتوانی جنسی، که به طور متداول اختلال نعوظ نامیده می شود، خوشبختانه دیگر یک تشخیص مخفیانه نیست. این مسئله در هر سنی قابل درمان است، و هر فردی که درمان شود، می تواند فعالیت های جنسی طبیعی داشته باشد.

پزشکان اختلال نعوظ را، ناتوانی در بدست آوردن نعوظ یا عدم نعوظ کافی برای رابطه ی جنسی، تعریف می کنند. این مسئله بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید در مردان شایع است. بر اساس آمار حدود 5% مردان 40 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند، این در حالیست که 15 الی 25 درصد مردان 65 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند.

تا اوایل سال 1970، کارشناسان معتقد بودند که علت اصلی مشکلات نعوظ، مسائل روانی است. امروزه، جامعه ی پزشکی اعلام می کند که داروها، شیوه ی زندگی و جراحات، شایع ترین علل اختلال نعوظ هستند. در اینجا برای مقابله و درمان اختلال نعوظ توصیه هایی مطرح می کنیم:

11 راه برای تقویت نعوظ در مردان

در ادامه به راه های افزایش قدرت نعوظ در مردان اشاره می کنیم.

به خودتان زمان دهید.

#به خودتان زمان بدهید.

وقتی سن مردان افزایش می یابد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا دچار نعوظ شوند. به طور مثال، برای مردانی با سن بین 18 تا 20، رسیدن به نعوظ ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد، این زمان برای مردان بین سی تا چهل سال، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.

اگر مرد 60 ساله ای بعد از یک تا دو دقیقه دچار نعوظ نشد، این به معنی اختلال نعوظ نیست. زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد. زمان بین ارضا شدن و نعوظ بعدی با افزایش سن بیشتر می شود. در بعضی از مردان 60 تا 70 ساله، این زمان ممکن است یک روز یا بیشتر نیز باشید. این مسئله یکی از پیامد های طبیعی افزایش سن است.

درمان دارویی پروستات

#داروهایتان را در نظر داشته باشید.

ممکن است ریشه ی مشکل در داروهایی باشد که، پزشک برای شما تجویز کرده است، یا ممکن است در اثر داروهای بدون نسخه ی آنتی هیستامین، ادرار آور، داروهای قلبی، داروهای فشار خون یا آرامبخش ها باشد. مطمئنا تمام افراد به داروها پاسخ یکسانی نمی دهند.

اختلال نعوظ در اثر داروها، بیشتر در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. حدود 100 دارو به عنوان القا کننده اختلال نعوظ شناخته شده اند. اگر به داروهایتان شک کردید، با پزشک یا داروساز خود برای تغییر میزان مصرفی یا تغییر داروی خود مشورت کنید. به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک یا داروساز، این کار را انجام ندهید.

خون

# بدانید چه چیز هایی برای شریان های شما مفید هستند.

آلت تناسلی یک عضو عروقی است. چیزهایی که باعث انسداد شریان های شما می شوند، میتوانند روی جریان خون آلت تناسلی نیز اثر بگذارند. درحقیقت، همه ی مردان بالای 38 سال دارای تنگی هایی در شریان های آلت تناسلی خود هستند، پس به تغدیه ی خود دقت کنید.

احتمالا کلسترول بالا یکی از مواردی است که باعث اختلال نعوظ می شود. کلسترول بالا یکی از علت های احتمالی ایجاد اختلال نغوظ در مردان است. به نظر می رسد کلسترول بالا روی بافت نعوظی تاثیر می گذارد.مشروبات الکلی

# تقویت نعوظ در مردان با کنترل مصرف الکل

شکسپیر درست گفت که الکل میل را زیاد و توان جنسی را کم می کند. این اتفاق به این دلیل می افتد که، الکل یک کاهنده عملکرد سیستم عصبی است. الکل عکس العمل های شما را محدود می کند و برای شما حالتی را ایجاد می کند که تحریک نشوید.

 زیاده روی در مصرف الکل می تواند باعث به هم خوردن تعادل هورمونی شود. مصرف مزمن الکل می تواند سبب آسیب عصبی و کبدی شود. آسیب کبدی، هورمون زنانه در آقایان را به بیش از حد معمول خود می رساند. در صورت عدم نسبت مناسب تستوسترن به دیگر هورمون ها، شما نمی توانید نعوظ خوبی را تجربه کنید.

تاثیر سیگار بر نعوظ

# تقویت نعوظ در مردان با ترک سیگار

مطالعات نشان داده اند که نیکوتین میتواند یک منقبض کننده ی عروقی باشد. در یک مطالعه که در دانشگاه تگزاس صورت گرفت، محققان به گروهی از مردان غیر سیگاری آدامس های نیکوتینی و آدامس های پلاسبویی دادند. کسانی که آدامس نیکوتینی دریافت کرده بودند 23 درصد کاهش نعوظ در مقایسه با افرادی که آدامس پلاسبویی گرفته بودند را نشان دادند.

کاهش وزن

# تقویت نعوظ در مردان با کاهش وزن

مطالعات نشان داده اند مردان چاق مشکلات بیشتری در نعوظ خواهند داشت. اگر وزن شما 20 درصد بیشتر از وزن ایده آلتان است، درباره ی کم کردن وزنتان فکر کنید. ورزش های رزمی و برنامه های کاهش وزن می توانند مناسب باشند. یک بدن متناسب، نه تنها باعث کاهش اختلال نعوظ می شود، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد نیز خواهد شد.

رابطه جنسی

# تقویت نعوظ در مردان با تعداد دفعات بیشتر روابط جنسی

یک مطالعه ی پنج ساله که روی 1000 مرد بین سنین 55 تا 75 سال انجام شد، نشان داد، افرادی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند در مقایسه با افرادی که یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند، دو برابر دچار اختلال نعوظ شدند. محققان اعلام کردند که داشتن یک بار رابطه ی جنسی در هفته از مردان در برابر اختلال نعوظ محافظت می کند.

استراحت کردن

# تقویت نعوظ در مردان با حفظ آرامش

برای حفظ نعوظ، یک ذهن آرام نیاز است. سیستم عصبی شما دو جز دارد، سیستم عصبی سمپاتیک و سیستم عصبی پاراسمپاتیک. زمانی که سیستم عصبی سمپاتیک غالب باشد، بدن به معنای واقعی هوشیار است. هورمون های آدرنال شما را برای ستیز و گریز احتمالی آماده می کنند. نگرانی و اضطراب باعث تغضیف نعوظ به وسیله هدایت خون به ماهیچه ها به جای سیستم گوارشی و آلت تناسلی می شوند.

نگران بودن باعث روشن شدن سیستم عصبی سمپاتیک می شود. در بعضی از مردان، ترس از ناتوانی خیلی نگران کننده است و باعث افزایش نوراپی نفرین و هورمون های آدرنال می شود. این مسئله باعث اختلال در فرآیند نعوظ می شود.

راه حل کلیدی این است که آرام باشید و بگذارید سیستم عصبی پاراسمپاتیک غالب شود. پیام هایی که از این شبکه عصبی نشات می گیرند باعث گشاد شدن شریان ها و سینوس های آلت تناسلی خواهند شد، درنتیجه خون بیشتری به آنجا خواهد رسید.

قهوه

# تقویت نعوظ در مردان با دوری از محرک های سیستمیک

این مواد شامل کافئین و بعضی از محرک های بدون تایید هستند که برای افزایش قدرت جنسی استفاده می شوند. مهم است که در زمان رابطه جنسی آرامش داشته باشید، این محرک ها، عضلات صافی را که باید قبل از نعوظ در حال استراحت باشند، منقبض می کنند.

# تقویت نعوظ در مردان با ذهنی متمرکز

یکی از راه های آرام کردن خود، تمرکز به همراه شریک جنسی خود روی مسائل احساسی است. بدون نگرانی در مورد نعوظ با هم صحبت کنید و از هم لذت ببرید.

هندوانه

# تقویت نعوظ در مردان با هندوانه

یک هندوانه قرمز و شیرین می تواند یک میوه ی رمانتیک باشد. تحقیقات جدید نشان داده اند که فیتونوترینت موجود در هندوانه اثری مانند داروی ویاگرا دارد. به طور به خصوصی این میوه ی آبدار حاوی citrulline است، ترکیبی که باعث می شود عروق خونی بدن شل شوند.

برخلاف داروی ویاگرا، هندوانه روی اندام به خصوص اثر نمی گذارد. Citrulline باعث می شود عروق بدن شل شوند، که برای قلب، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی شما مفید است. پوست هندوانه، Citrulline بیشتری در مقایسه با قسمت قرمز آن دارد.

چه زمانی باید برای اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کنید؟

مردان در هر سنی می توانند به خاطر ناتوانی جنسی یا مشکلات نعوظ تحت درمان قرار بگیرند. زمانی که تغییر سبک زندگی هیچ پاسخ درمانی نداشته باشد، یک ارولوژیست میتواند به مشکل شما رسیدگی کند و درمانی را برای شما مدنظر داشته باشد، که ممکن است مشکل شما را حل کند. در زیر به این درمان ها می پردازیم:

✅ دارو درمانی، شامل جایگزینی تستوسترون و داروهایی که باعث افزایش جریان خون آلت تناسلی می شوند. مانند ویاگرا، لویترا و سیالیس

✅ دستگاه های وکیوم که خون را به آلت تناسلی می کشند و می توانند باعث تقویت نعوظ شوند.

✅ ایملنت های جراحی می توانند به نعوظ به صورت مکانیکی کمک کنند.

✅ مشاوره روانی برای مقابله با اثرات عاطفی اختلال نعوظ

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را  مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر صابر شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 152 مشاهده پرسش
  سلام دکتر چرا واسه نوبت اینترنی پرداخت آنلاین میزنم میگه این حساب غیر فعال شده از چه سایتی نوبت مطب بگیرم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   با ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر من 6تا1سال آلات تناسلی خیلی بد راست میش توی رابطه زن شویم دوچار مشکل شودم توی زندگیم تاثیر بدی گذاشت لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   نیم ساعت قبل رابطه قرص تادالافیل ۱۰ مصرف کنید
 • تصویر کاربر نادر سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  سلام تزیق ژل برای افزایش قطرآلت خوبه یاچربی وعوارضشان چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   توصیه نمیشه
 • تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان بنده ۵۵ساله هستم حدود ۲۰ روز قبل درمجرای ادار سر الت تناسلی احساس خارش داشتم که بامراجعه به اورولوبیست وباتشخیص عفونت قارچی برایم سیپرو۵۰۰ ومترنیدازول۲۰۰ تجویز نمود الان بعد از مدت ۲۰ روز تغییری نکرده ودچارسوزش بالای الت ناحیه لگن نیز شده ام در ضمن ازمایش ادرار وکشت ادرار هم دادم سالم بود لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   از پماد ‌کلوتریمازول استفاده کنید
 • تصویر کاربر سجاد پنجشنبه ۱۶ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  سلام ارادت بنده در سن 29 سالگی هستم حدود یک سال است عروسی کرده ام ولی در مسائل زناشویی ناتوان هستم چون وقتی نعوظ شکل میگیرد طولی نمی کشد که ارضا میشوم و کلا میل به این کار ندارم تا یک یا چند روز بعدش و یا وقتی میخواهم داخل واژن بکنم سفت نیست که وار د شود و تا مییایم کاری بکنم نعوظ از بین میرود کلا لذت نمیبرم و خانمم هم لذت نمی برد
  جناب دکتر لطف میکنید راهنمایی کنید تشکر ایمیل ghasmesajjad8@gmail.com
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۶ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   به روانپزشک مسایل جنسی مراجعه کنید ، مشکل جسمی نیست
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  محکم نشدن آلت مردانه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   توضیح کامل و شرح حال کامل داده شود
 • تصویر کاربر چریک سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  سلام من 18سالمه و زود انزالی شدید دارم چیکار باید بکنم قبلا هم خودارضایی میکردم متاسفانه ولی الان در حال ترکم و خیلی کم شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر ازدواج نکرده اید نمیشه در مورد زود انزالی قضاوت کرد
 • تصویر کاربر ببب سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  ببیسسسلانن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   ؟؟
 • تصویر کاربر کاظم سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 196 مشاهده پرسش
  با سلام
  ببخشی من بعلت رسوب در التم به مطب شما مراجعه کردم وهشت جلسه انجام دادم ولی متاسفانه با آمدن ویروس کرونا نتوانستم مجددا خدمت برسم الان با نداشتن نعوظ مواجه شدم و التم از وسط بطرف بالا رفته وهمچنین کوتاه شده فرمایشتان در اینمورد چیست .،سیاحی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   جهت بررسی بیشتر مراجعه کنید
 • تصویر کاربر س.د چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید . اقای دکتر کرمی بیزحمت ازمایشات همسرم رو ببینید .میتونیم بچه دار بشیم بصورت طبیعی یا نه اصلا ؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   شکل و حرکت اسپرم مختل است بهتر است عمل واریکوسل انجام شود
  2. تصویر کاربر س.د چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   اقای دکتر قبلا یبار عمل واریکوسل دو طرفه انجام شده روی همسرم . بدون عمل و مصرف دارو میتونیم بچه دار بشیم یا نه ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   میتونین ، ولی احتمالش کمتر از فرد عادی است. پودر آندروفرتی هر ۱۲ ساعت مصرف شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات