۱۱ راه ساده و خانگی، برای تقویت نعوظ در مردان

روزگاری مشکلات هم بستری در همان بستر می ماند. امروزه مشکلات جنسی، به لطف بازاریابی های دارویی، پیشرفت های درمانی و نظرات متخصصان، گشوده شده اند. در این مقاله، 11 راه خانگی و ساده برای تقویت نعوظ در مردان آمده است.

اختلال نعوظ چییست؟

ناتوانی جنسی، که به طور متداول اختلال نعوظ نامیده می شود، خوشبختانه دیگر یک تشخیص مخفیانه نیست. این مسئله در هر سنی قابل درمان است، و هر فردی که درمان شود، می تواند فعالیت های جنسی طبیعی داشته باشد.

پزشکان اختلال نعوظ را، ناتوانی در بدست آوردن نعوظ یا عدم نعوظ کافی برای رابطه ی جنسی، تعریف می کنند. این مسئله بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید در مردان شایع است. بر اساس آمار حدود 5% مردان 40 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند، این در حالیست که 15 الی 25 درصد مردان 65 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند.

تا اوایل سال 1970، کارشناسان معتقد بودند که علت اصلی مشکلات نعوظ، مسائل روانی است. امروزه، جامعه ی پزشکی اعلام می کند که داروها، شیوه ی زندگی و جراحات، شایع ترین علل اختلال نعوظ هستند. در اینجا برای مقابله و درمان اختلال نعوظ توصیه هایی مطرح می کنیم:

11 راه برای تقویت نعوظ در مردان

در ادامه به راه های افزایش قدرت نعوظ در مردان اشاره می کنیم.

به خودتان زمان دهید.

#به خودتان زمان بدهید.

وقتی سن مردان افزایش می یابد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا دچار نعوظ شوند. به طور مثال، برای مردانی با سن بین 18 تا 20، رسیدن به نعوظ ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد، این زمان برای مردان بین سی تا چهل سال، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.

اگر مرد 60 ساله ای بعد از یک تا دو دقیقه دچار نعوظ نشد، این به معنی اختلال نعوظ نیست. زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد. زمان بین ارضا شدن و نعوظ بعدی با افزایش سن بیشتر می شود. در بعضی از مردان 60 تا 70 ساله، این زمان ممکن است یک روز یا بیشتر نیز باشید. این مسئله یکی از پیامد های طبیعی افزایش سن است.

درمان دارویی پروستات

#داروهایتان را در نظر داشته باشید.

ممکن است ریشه ی مشکل در داروهایی باشد که، پزشک برای شما تجویز کرده است، یا ممکن است در اثر داروهای بدون نسخه ی آنتی هیستامین، ادرار آور، داروهای قلبی، داروهای فشار خون یا آرامبخش ها باشد. مطمئنا تمام افراد به داروها پاسخ یکسانی نمی دهند.

اختلال نعوظ در اثر داروها، بیشتر در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. حدود 100 دارو به عنوان القا کننده اختلال نعوظ شناخته شده اند. اگر به داروهایتان شک کردید، با پزشک یا داروساز خود برای تغییر میزان مصرفی یا تغییر داروی خود مشورت کنید. به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک یا داروساز، این کار را انجام ندهید.

خون

# بدانید چه چیز هایی برای شریان های شما مفید هستند.

آلت تناسلی یک عضو عروقی است. چیزهایی که باعث انسداد شریان های شما می شوند، میتوانند روی جریان خون آلت تناسلی نیز اثر بگذارند. درحقیقت، همه ی مردان بالای 38 سال دارای تنگی هایی در شریان های آلت تناسلی خود هستند، پس به تغدیه ی خود دقت کنید.

احتمالا کلسترول بالا یکی از مواردی است که باعث اختلال نعوظ می شود. کلسترول بالا یکی از علت های احتمالی ایجاد اختلال نغوظ در مردان است. به نظر می رسد کلسترول بالا روی بافت نعوظی تاثیر می گذارد.مشروبات الکلی

# تقویت نعوظ در مردان با کنترل مصرف الکل

شکسپیر درست گفت که الکل میل را زیاد و توان جنسی را کم می کند. این اتفاق به این دلیل می افتد که، الکل یک کاهنده عملکرد سیستم عصبی است. الکل عکس العمل های شما را محدود می کند و برای شما حالتی را ایجاد می کند که تحریک نشوید.

 زیاده روی در مصرف الکل می تواند باعث به هم خوردن تعادل هورمونی شود. مصرف مزمن الکل می تواند سبب آسیب عصبی و کبدی شود. آسیب کبدی، هورمون زنانه در آقایان را به بیش از حد معمول خود می رساند. در صورت عدم نسبت مناسب تستوسترن به دیگر هورمون ها، شما نمی توانید نعوظ خوبی را تجربه کنید.

تاثیر سیگار بر نعوظ

# تقویت نعوظ در مردان با ترک سیگار

مطالعات نشان داده اند که نیکوتین میتواند یک منقبض کننده ی عروقی باشد. در یک مطالعه که در دانشگاه تگزاس صورت گرفت، محققان به گروهی از مردان غیر سیگاری آدامس های نیکوتینی و آدامس های پلاسبویی دادند. کسانی که آدامس نیکوتینی دریافت کرده بودند 23 درصد کاهش نعوظ در مقایسه با افرادی که آدامس پلاسبویی گرفته بودند را نشان دادند.

کاهش وزن

# تقویت نعوظ در مردان با کاهش وزن

مطالعات نشان داده اند مردان چاق مشکلات بیشتری در نعوظ خواهند داشت. اگر وزن شما 20 درصد بیشتر از وزن ایده آلتان است، درباره ی کم کردن وزنتان فکر کنید. ورزش های رزمی و برنامه های کاهش وزن می توانند مناسب باشند. یک بدن متناسب، نه تنها باعث کاهش اختلال نعوظ می شود، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد نیز خواهد شد.

رابطه جنسی

# تقویت نعوظ در مردان با تعداد دفعات بیشتر روابط جنسی

یک مطالعه ی پنج ساله که روی 1000 مرد بین سنین 55 تا 75 سال انجام شد، نشان داد، افرادی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند در مقایسه با افرادی که یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند، دو برابر دچار اختلال نعوظ شدند. محققان اعلام کردند که داشتن یک بار رابطه ی جنسی در هفته از مردان در برابر اختلال نعوظ محافظت می کند.

استراحت کردن

# تقویت نعوظ در مردان با حفظ آرامش

برای حفظ نعوظ، یک ذهن آرام نیاز است. سیستم عصبی شما دو جز دارد، سیستم عصبی سمپاتیک و سیستم عصبی پاراسمپاتیک. زمانی که سیستم عصبی سمپاتیک غالب باشد، بدن به معنای واقعی هوشیار است. هورمون های آدرنال شما را برای ستیز و گریز احتمالی آماده می کنند. نگرانی و اضطراب باعث تغضیف نعوظ به وسیله هدایت خون به ماهیچه ها به جای سیستم گوارشی و آلت تناسلی می شوند.

نگران بودن باعث روشن شدن سیستم عصبی سمپاتیک می شود. در بعضی از مردان، ترس از ناتوانی خیلی نگران کننده است و باعث افزایش نوراپی نفرین و هورمون های آدرنال می شود. این مسئله باعث اختلال در فرآیند نعوظ می شود.

راه حل کلیدی این است که آرام باشید و بگذارید سیستم عصبی پاراسمپاتیک غالب شود. پیام هایی که از این شبکه عصبی نشات می گیرند باعث گشاد شدن شریان ها و سینوس های آلت تناسلی خواهند شد، درنتیجه خون بیشتری به آنجا خواهد رسید.

قهوه

# تقویت نعوظ در مردان با دوری از محرک های سیستمیک

این مواد شامل کافئین و بعضی از محرک های بدون تایید هستند که برای افزایش قدرت جنسی استفاده می شوند. مهم است که در زمان رابطه جنسی آرامش داشته باشید، این محرک ها، عضلات صافی را که باید قبل از نعوظ در حال استراحت باشند، منقبض می کنند.

# تقویت نعوظ در مردان با ذهنی متمرکز

یکی از راه های آرام کردن خود، تمرکز به همراه شریک جنسی خود روی مسائل احساسی است. بدون نگرانی در مورد نعوظ با هم صحبت کنید و از هم لذت ببرید.

هندوانه

# تقویت نعوظ در مردان با هندوانه

یک هندوانه قرمز و شیرین می تواند یک میوه ی رمانتیک باشد. تحقیقات جدید نشان داده اند که فیتونوترینت موجود در هندوانه اثری مانند داروی ویاگرا دارد. به طور به خصوصی این میوه ی آبدار حاوی citrulline است، ترکیبی که باعث می شود عروق خونی بدن شل شوند.

برخلاف داروی ویاگرا، هندوانه روی اندام به خصوص اثر نمی گذارد. Citrulline باعث می شود عروق بدن شل شوند، که برای قلب، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی شما مفید است. پوست هندوانه، Citrulline بیشتری در مقایسه با قسمت قرمز آن دارد.

چه زمانی باید برای اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کنید؟

مردان در هر سنی می توانند به خاطر ناتوانی جنسی یا مشکلات نعوظ تحت درمان قرار بگیرند. زمانی که تغییر سبک زندگی هیچ پاسخ درمانی نداشته باشد، یک ارولوژیست میتواند به مشکل شما رسیدگی کند و درمانی را برای شما مدنظر داشته باشد، که ممکن است مشکل شما را حل کند. در زیر به این درمان ها می پردازیم:

✅ دارو درمانی، شامل جایگزینی تستوسترون و داروهایی که باعث افزایش جریان خون آلت تناسلی می شوند. مانند ویاگرا، لویترا و سیالیس

✅ دستگاه های وکیوم که خون را به آلت تناسلی می کشند و می توانند باعث تقویت نعوظ شوند.

✅ ایملنت های جراحی می توانند به نعوظ به صورت مکانیکی کمک کنند.

✅ مشاوره روانی برای مقابله با اثرات عاطفی اختلال نعوظ

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را  مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  من ۴۹ ساله هستم الان حدودا ۶ ماه است اختللال نعوذ پیدا کردم و سفت شدن حتی با قرص سیدنافیل هم بخوبی انجام نمی شود و حتی با خوردن آن هیچ تغییری نمی کند . در ضمن تسترون خون هم بسیار پایین است . در رابطه جنسی م مشکل بوجود آمده . خواستم از شما مشورت بگیرم و اگر لازم باشد خدمتتان مراجعه کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر عدد تستوسترون در خون پایین است ، FSH و LH نیز چک شود
 • تصویر کاربر حمیدرضا چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 137 مشاهده پرسش
  چگونه نعوظ راتقویت کنم. تورو خدا. التم سفت نمی شه. من 17سالم است کمکم. کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   ابتدا باید مسایل روانی و سایکولوژیک کنار گلاشته شود. بعدش باید ازمایشات کامل داده شود و بررسی انجام شود
 • تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  چگونه درمان کنم درمان خانگی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   در چه مورد ؟
 • تصویر کاربر حمیرا چهارشنبه ۱۲ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 181 مشاهده پرسش
  زگیل تناسلی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۲ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   لطفا توضیح کاملتری بدین
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  سلام22سالمه و مجردم از وقتی که یادم میاد آلتم به سمت چپ کجه میخواستم بدونم که مشکل نزدیکی خواهم داشت و به عمل جراحی نیاز داره یا ن؟
  خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام در مورد کجی آلت اگر کمتر از ۳۰ درجه باشد و در رابطه جنسی اختلال ایجاد نکند نیازی به جراحی نیست. در غیر این حالت ها باید عمل شود که میتوانید جهت نوبت با تلفن ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر فاضل دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام همسرم تقریبا ۷ سال پیش وازکتومی انجام داده الان قصد بچه دارشدن داریم به غیر از عمل باز کردن ایا میشود لقاح مصنوعی انجام داد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   برای لقاح مصنوعی باید از بیضه اسپرم استخراج شه
 • تصویر کاربر بابک شنبه ۲۱ تیر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر من 39 سال سن دارم حدود 8 ماهه که با درد مثانه و زیر شکم شروع شد که در موقع ادرار با زور و تاخیر و فشار خیلی کم دوشاخه شدن شروع ب دکتر مراجعه نمودم که سیستوسکپی و آزمایش انجام گرفت که حجم پروستات 19و سنو گرافی قبل و بعد از تخیله انجام شده که مانده ادرار از 400سی سی 200 سی سی مانده مثانه امنیک 4 استفاده کردم که بعد ی دوره 50 درصد خوب شد ولی دوباره شروع شده که همراه با درد و ناتوانی در تخیله ادرارهمراستدر ضمن دیسک گردن دارم آیا امکان داره از عصبی باشه یا نیاز ب مراجعه دارم ب مطب شما. سپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۱ تیر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام جهت انجام نوار مثانه با ۰۹۳۸۹۲۰۱۲۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر آرین پنجشنبه ۱۲ تیر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من چند روز پیش علائمم تکرر ادرار و سوزش و تاخیر در ادرارم رو برای شما گفتم و شما گفتید باید سنوگرافی انجام بدم وبعد که بهتر شدم شما دوباره گفتید باید سنوگرافی بدم
  من پیش یک دکتر دیگه گفتم ایشون گفتن التهاب پروستات و قرص امنیک رو ۱۰ روز هر روز یک عدد بخورم آیا این کار رو بکنم
  ولطفا به این سوال پاسخ بدید
  آیا نوجوانی تو سن ۱۵ سالگی میشه به پروستات مبتلا بشع
  بعد ما تو یکی از شهر های محرومیم سنوگرافی نیست تو شهرمون لطفا یه درمان دارویی بگید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ تیر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام سونو انجام دهید
 • تصویر کاربر آقای شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  بنده جوانی ۲۸ سال و مجرد
  به علت کجی آلت در دوران بلوغ خود ارضایی کردم و در طول این چند سال گذشته به اشتباه برای جلوگیری از ارضا شدن و شست و شوی لباس زیر در حین خودارضایی به سمت شکم میخوابیدم و در زمان انزال فشار بر آلت می آوردم
  با این حال گرچه بدن در حین انزال سست وبی حال میشود ولی باعث می شود لباس زیر و... کثیف نشه و همین کار باعث برگشت منی به داخل مثانه می شُد و به این روش عادک کرده بودم .فارق از عوارض جانبی و کجی آلت تناسلی ما بعد این عمل ناپسند و ....هزینه درمان چنین عملی آزاد و با دفترچه روستایی چگونه است و این که دکتر خوب و خوش انصاف در مشهد معرفی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام دکتر کامیار توسلی
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  دکتر جان یه سوال داشتم از شما آیا کسی که هیچ زیگل تناسلی نداشته تا الان و هنوزم هم نداره میتونه واکسن تزریق کنه یا نه این که این واکسن فقط برای کسایی که قبلا به زیگل تناسلی مبتلا بودن میتونن این واکس بزنن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات