۱۱ راه ساده و خانگی، برای تقویت نعوظ در مردان

روزگاری مشکلات هم بستری در همان بستر می ماند. امروزه مشکلات جنسی، به لطف بازاریابی های دارویی، پیشرفت های درمانی و نظرات متخصصان، گشوده شده اند. در این مقاله، 11 راه خانگی و ساده برای تقویت نعوظ در مردان آمده است.

اختلال نعوظ چییست؟

ناتوانی جنسی، که به طور متداول اختلال نعوظ نامیده می شود، خوشبختانه دیگر یک تشخیص مخفیانه نیست. این مسئله در هر سنی قابل درمان است، و هر فردی که درمان شود، می تواند فعالیت های جنسی طبیعی داشته باشد.

پزشکان اختلال نعوظ را، ناتوانی در بدست آوردن نعوظ یا عدم نعوظ کافی برای رابطه ی جنسی، تعریف می کنند. این مسئله بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید در مردان شایع است. بر اساس آمار حدود 5% مردان 40 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند، این در حالیست که 15 الی 25 درصد مردان 65 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند.

تا اوایل سال 1970، کارشناسان معتقد بودند که علت اصلی مشکلات نعوظ، مسائل روانی است. امروزه، جامعه ی پزشکی اعلام می کند که داروها، شیوه ی زندگی و جراحات، شایع ترین علل اختلال نعوظ هستند. در اینجا برای مقابله و درمان اختلال نعوظ توصیه هایی مطرح می کنیم:

11 راه برای تقویت نعوظ در مردان

در ادامه به راه های افزایش قدرت نعوظ در مردان اشاره می کنیم.

به خودتان زمان دهید.

#به خودتان زمان بدهید.

وقتی سن مردان افزایش می یابد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا دچار نعوظ شوند. به طور مثال، برای مردانی با سن بین 18 تا 20، رسیدن به نعوظ ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد، این زمان برای مردان بین سی تا چهل سال، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.

اگر مرد 60 ساله ای بعد از یک تا دو دقیقه دچار نعوظ نشد، این به معنی اختلال نعوظ نیست. زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد. زمان بین ارضا شدن و نعوظ بعدی با افزایش سن بیشتر می شود. در بعضی از مردان 60 تا 70 ساله، این زمان ممکن است یک روز یا بیشتر نیز باشید. این مسئله یکی از پیامد های طبیعی افزایش سن است.

درمان دارویی پروستات

#داروهایتان را در نظر داشته باشید.

ممکن است ریشه ی مشکل در داروهایی باشد که، پزشک برای شما تجویز کرده است، یا ممکن است در اثر داروهای بدون نسخه ی آنتی هیستامین، ادرار آور، داروهای قلبی، داروهای فشار خون یا آرامبخش ها باشد. مطمئنا تمام افراد به داروها پاسخ یکسانی نمی دهند.

اختلال نعوظ در اثر داروها، بیشتر در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. حدود 100 دارو به عنوان القا کننده اختلال نعوظ شناخته شده اند. اگر به داروهایتان شک کردید، با پزشک یا داروساز خود برای تغییر میزان مصرفی یا تغییر داروی خود مشورت کنید. به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک یا داروساز، این کار را انجام ندهید.

خون

# بدانید چه چیز هایی برای شریان های شما مفید هستند.

آلت تناسلی یک عضو عروقی است. چیزهایی که باعث انسداد شریان های شما می شوند، میتوانند روی جریان خون آلت تناسلی نیز اثر بگذارند. درحقیقت، همه ی مردان بالای 38 سال دارای تنگی هایی در شریان های آلت تناسلی خود هستند، پس به تغدیه ی خود دقت کنید.

احتمالا کلسترول بالا یکی از مواردی است که باعث اختلال نعوظ می شود. کلسترول بالا یکی از علت های احتمالی ایجاد اختلال نغوظ در مردان است. به نظر می رسد کلسترول بالا روی بافت نعوظی تاثیر می گذارد.مشروبات الکلی

# تقویت نعوظ در مردان با کنترل مصرف الکل

شکسپیر درست گفت که الکل میل را زیاد و توان جنسی را کم می کند. این اتفاق به این دلیل می افتد که، الکل یک کاهنده عملکرد سیستم عصبی است. الکل عکس العمل های شما را محدود می کند و برای شما حالتی را ایجاد می کند که تحریک نشوید.

 زیاده روی در مصرف الکل می تواند باعث به هم خوردن تعادل هورمونی شود. مصرف مزمن الکل می تواند سبب آسیب عصبی و کبدی شود. آسیب کبدی، هورمون زنانه در آقایان را به بیش از حد معمول خود می رساند. در صورت عدم نسبت مناسب تستوسترن به دیگر هورمون ها، شما نمی توانید نعوظ خوبی را تجربه کنید.

تاثیر سیگار بر نعوظ

# تقویت نعوظ در مردان با ترک سیگار

مطالعات نشان داده اند که نیکوتین میتواند یک منقبض کننده ی عروقی باشد. در یک مطالعه که در دانشگاه تگزاس صورت گرفت، محققان به گروهی از مردان غیر سیگاری آدامس های نیکوتینی و آدامس های پلاسبویی دادند. کسانی که آدامس نیکوتینی دریافت کرده بودند 23 درصد کاهش نعوظ در مقایسه با افرادی که آدامس پلاسبویی گرفته بودند را نشان دادند.

کاهش وزن

# تقویت نعوظ در مردان با کاهش وزن

مطالعات نشان داده اند مردان چاق مشکلات بیشتری در نعوظ خواهند داشت. اگر وزن شما 20 درصد بیشتر از وزن ایده آلتان است، درباره ی کم کردن وزنتان فکر کنید. ورزش های رزمی و برنامه های کاهش وزن می توانند مناسب باشند. یک بدن متناسب، نه تنها باعث کاهش اختلال نعوظ می شود، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد نیز خواهد شد.

رابطه جنسی

# تقویت نعوظ در مردان با تعداد دفعات بیشتر روابط جنسی

یک مطالعه ی پنج ساله که روی 1000 مرد بین سنین 55 تا 75 سال انجام شد، نشان داد، افرادی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند در مقایسه با افرادی که یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند، دو برابر دچار اختلال نعوظ شدند. محققان اعلام کردند که داشتن یک بار رابطه ی جنسی در هفته از مردان در برابر اختلال نعوظ محافظت می کند.

استراحت کردن

# تقویت نعوظ در مردان با حفظ آرامش

برای حفظ نعوظ، یک ذهن آرام نیاز است. سیستم عصبی شما دو جز دارد، سیستم عصبی سمپاتیک و سیستم عصبی پاراسمپاتیک. زمانی که سیستم عصبی سمپاتیک غالب باشد، بدن به معنای واقعی هوشیار است. هورمون های آدرنال شما را برای ستیز و گریز احتمالی آماده می کنند. نگرانی و اضطراب باعث تغضیف نعوظ به وسیله هدایت خون به ماهیچه ها به جای سیستم گوارشی و آلت تناسلی می شوند.

نگران بودن باعث روشن شدن سیستم عصبی سمپاتیک می شود. در بعضی از مردان، ترس از ناتوانی خیلی نگران کننده است و باعث افزایش نوراپی نفرین و هورمون های آدرنال می شود. این مسئله باعث اختلال در فرآیند نعوظ می شود.

راه حل کلیدی این است که آرام باشید و بگذارید سیستم عصبی پاراسمپاتیک غالب شود. پیام هایی که از این شبکه عصبی نشات می گیرند باعث گشاد شدن شریان ها و سینوس های آلت تناسلی خواهند شد، درنتیجه خون بیشتری به آنجا خواهد رسید.

قهوه

# تقویت نعوظ در مردان با دوری از محرک های سیستمیک

این مواد شامل کافئین و بعضی از محرک های بدون تایید هستند که برای افزایش قدرت جنسی استفاده می شوند. مهم است که در زمان رابطه جنسی آرامش داشته باشید، این محرک ها، عضلات صافی را که باید قبل از نعوظ در حال استراحت باشند، منقبض می کنند.

# تقویت نعوظ در مردان با ذهنی متمرکز

یکی از راه های آرام کردن خود، تمرکز به همراه شریک جنسی خود روی مسائل احساسی است. بدون نگرانی در مورد نعوظ با هم صحبت کنید و از هم لذت ببرید.

هندوانه

# تقویت نعوظ در مردان با هندوانه

یک هندوانه قرمز و شیرین می تواند یک میوه ی رمانتیک باشد. تحقیقات جدید نشان داده اند که فیتونوترینت موجود در هندوانه اثری مانند داروی ویاگرا دارد. به طور به خصوصی این میوه ی آبدار حاوی citrulline است، ترکیبی که باعث می شود عروق خونی بدن شل شوند.

برخلاف داروی ویاگرا، هندوانه روی اندام به خصوص اثر نمی گذارد. Citrulline باعث می شود عروق بدن شل شوند، که برای قلب، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی شما مفید است. پوست هندوانه، Citrulline بیشتری در مقایسه با قسمت قرمز آن دارد.

چه زمانی باید برای اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کنید؟

مردان در هر سنی می توانند به خاطر ناتوانی جنسی یا مشکلات نعوظ تحت درمان قرار بگیرند. زمانی که تغییر سبک زندگی هیچ پاسخ درمانی نداشته باشد، یک ارولوژیست میتواند به مشکل شما رسیدگی کند و درمانی را برای شما مدنظر داشته باشد، که ممکن است مشکل شما را حل کند. در زیر به این درمان ها می پردازیم:

✅ دارو درمانی، شامل جایگزینی تستوسترون و داروهایی که باعث افزایش جریان خون آلت تناسلی می شوند. مانند ویاگرا، لویترا و سیالیس

✅ دستگاه های وکیوم که خون را به آلت تناسلی می کشند و می توانند باعث تقویت نعوظ شوند.

✅ ایملنت های جراحی می توانند به نعوظ به صورت مکانیکی کمک کنند.

✅ مشاوره روانی برای مقابله با اثرات عاطفی اختلال نعوظ

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را  مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ام جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  من19سالمه و تقریبا یک ماهه مشکل نعوظ ناقص دارم
  به نظرتون به خاطر استرس ناشی از کنکورو...هست یا مشکل خاصیه؟راهِ درمانش چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   بله
 • تصویر کاربر پیمان جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 178 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر جوانی هستم 34 ساله دچار اختلال نعوظ.این قضیه در ابتدا در من نبود اما چند ماهی میشه دچار این مشکل شدم نعوظ پیدا میکنم اما بعد چند ثانیه سریع از دست میره و دچار مشکل در رابطه جنسی شدم لطفا منو راهنمایی کنید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام نیازمند یک سری ازمایش هستید. جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
 • تصویر کاربر فرهاد دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ...من مردی هستم با 40سال که به مدت شش ماه است که از وضعیت نزدیکی خود راضی نیستم آلتم قبل از نزدیکی سفت می‌شود اما با کمی وقفه که ایجاد شود شل شده و حالت خود را از دست میدهد و شل میشود در ضمن من مدت پانزده سال است که از کاندوم استفاده میکنم ..از اوایل ازدواج نیز زود ارضا میشدم ..حال میخواهم بدانم مشکلم چیست و ایا من میتوانم وازکتومی انجام دهم یانه من صاحب دو فرزند نیز هستم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  من 17 سالمه حدود2الی3 سال میانگین هفتهای 1 بار خود ارضایی می کردم اگر از الان ترک کنم به حالت اولیه بر می گردم؟
  یا باید دارو مصرف کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام بله
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  سلام جناب
  ببخشید برای سن 17 الی 18 سال آلت 16الی 15 سانت طبیعیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   بله
 • تصویر کاربر زیبامنش شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  سلام ما یکسال ازدواج کردیم همسره بنده به تازگی مشکل نعوظ پیدا کرده و هرازگاهی میگه اطراف التش درد میکنه در این اوضاع کرونا نمیتونیم به دکتر مراجعه کنیم
  نعوظ به سختی پیدا میکنه و تا میخواد کاری انجام بده سریع نعوظش رو از دست میده ما باید چیکار کنیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام توصیه به دادن ازمایش میشه جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
 • تصویر کاربر خدا شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  سلام من 35سال دارم.حدود یک سال هست من وازکتومی انجام دادم بعد عمل یعنی حدود 6ماه نعوظ خیلی کم دارم قبل رابطه نعوظ دارم ولی همین عمل دخول میشه شل میشه دکتر رفتم گفت به وازکتومی ربطی نداره ولی دوتا قرص داد یکی ترامادول یکی ویاگر ولی من ترامادول استفاده نکردم ترسیدم ولی ویاگرا استفاده کردم چند مدت اول خوب بود الان اون هم جواب نمیده .توروخدا دکتر کمک کن داره زندگیم خراب میشه من قبل عمل وازکتومی خیلی نعوذ خوبی داشتم ولی الان نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام توصیه به انجام ازمایش میشه. جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
 • تصویر کاربر خسرو شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 38 سالمه شهوت م زیاده ولی نعوظ کمه همچنین سایز التم درزمان نعوظ 12 سانته ودرحالت خوابیده 3 سانت همچنین زود ارضا میشم لطفا راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام.توصیه به ازمایش میشه جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
 • تصویر کاربر مازیار شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  با عرض ادب واحترام
  سلام جناب آقای دکتر عزیز
  بنده ۳۷سالمه و یک فرزند دارم
  چند ساله که با مشکلات جنسی دست بگریبان هستم
  اول که نغوظ ام خیلی کم شده
  دوم میل جنسیم خیلی کم شده
  سوم زود ارزالی هم دارم
  خلاصه کلکسیونی از بیماریهای جنسی دارم در ضمن احساس میکنم آلت تناسلیم کوچیک شده البته چربی خونم دارم لطفا راهنمایی بفرمائید
  البته قبل ازدواج اینجوری نبودم
  سپاس از توجه حضرتعالی موفق باشید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام توصیه به یک سری ازمایشات میشه جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 151 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر .مدتهاست ک مشکل نعوذ کامل در حین رابطه جنسی رو دارم .التم هنگام نزدکی ب اون حد سفتی نمیرسه و خیلی زود شل میشه .همسرم برای سفت کردن مجدد ان اگر قدامی انجام بده ابم همون جور ک التم شله میاد .خیلی دارم عذاب میکشم .عمل واریکسل بیضه چپ هم داشتم .بیضه سمت چپم خیلی ریز شده بود و اسپرمم هم خراب شده بود میخواستم بدونم برای این مشکلاتم بابد چیکار کنم .ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام توصیه به ازمایش میشه جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
درحال دریافت اطلاعات