۱۱ راه ساده و خانگی، برای تقویت نعوظ در مردان

روزگاری مشکلات هم بستری در همان بستر می ماند. امروزه مشکلات جنسی، به لطف بازاریابی های دارویی، پیشرفت های درمانی و نظرات متخصصان، گشوده شده اند. در این مقاله، 11 راه خانگی و ساده برای تقویت نعوظ در مردان آمده است.

اختلال نعوظ چییست؟

ناتوانی جنسی، که به طور متداول اختلال نعوظ نامیده می شود، خوشبختانه دیگر یک تشخیص مخفیانه نیست. این مسئله در هر سنی قابل درمان است، و هر فردی که درمان شود، می تواند فعالیت های جنسی طبیعی داشته باشد.

پزشکان اختلال نعوظ را، ناتوانی در بدست آوردن نعوظ یا عدم نعوظ کافی برای رابطه ی جنسی، تعریف می کنند. این مسئله بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید در مردان شایع است. بر اساس آمار حدود 5% مردان 40 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند، این در حالیست که 15 الی 25 درصد مردان 65 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند.

تا اوایل سال 1970، کارشناسان معتقد بودند که علت اصلی مشکلات نعوظ، مسائل روانی است. امروزه، جامعه ی پزشکی اعلام می کند که داروها، شیوه ی زندگی و جراحات، شایع ترین علل اختلال نعوظ هستند. در اینجا برای مقابله و درمان اختلال نعوظ توصیه هایی مطرح می کنیم:

11 راه برای تقویت نعوظ در مردان

در ادامه به راه های افزایش قدرت نعوظ در مردان اشاره می کنیم.

به خودتان زمان دهید.

#به خودتان زمان بدهید.

وقتی سن مردان افزایش می یابد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا دچار نعوظ شوند. به طور مثال، برای مردانی با سن بین 18 تا 20، رسیدن به نعوظ ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد، این زمان برای مردان بین سی تا چهل سال، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.

اگر مرد 60 ساله ای بعد از یک تا دو دقیقه دچار نعوظ نشد، این به معنی اختلال نعوظ نیست. زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد. زمان بین ارضا شدن و نعوظ بعدی با افزایش سن بیشتر می شود. در بعضی از مردان 60 تا 70 ساله، این زمان ممکن است یک روز یا بیشتر نیز باشید. این مسئله یکی از پیامد های طبیعی افزایش سن است.

درمان دارویی پروستات

#داروهایتان را در نظر داشته باشید.

ممکن است ریشه ی مشکل در داروهایی باشد که، پزشک برای شما تجویز کرده است، یا ممکن است در اثر داروهای بدون نسخه ی آنتی هیستامین، ادرار آور، داروهای قلبی، داروهای فشار خون یا آرامبخش ها باشد. مطمئنا تمام افراد به داروها پاسخ یکسانی نمی دهند.

اختلال نعوظ در اثر داروها، بیشتر در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. حدود 100 دارو به عنوان القا کننده اختلال نعوظ شناخته شده اند. اگر به داروهایتان شک کردید، با پزشک یا داروساز خود برای تغییر میزان مصرفی یا تغییر داروی خود مشورت کنید. به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک یا داروساز، این کار را انجام ندهید.

خون

# بدانید چه چیز هایی برای شریان های شما مفید هستند.

آلت تناسلی یک عضو عروقی است. چیزهایی که باعث انسداد شریان های شما می شوند، میتوانند روی جریان خون آلت تناسلی نیز اثر بگذارند. درحقیقت، همه ی مردان بالای 38 سال دارای تنگی هایی در شریان های آلت تناسلی خود هستند، پس به تغدیه ی خود دقت کنید.

احتمالا کلسترول بالا یکی از مواردی است که باعث اختلال نعوظ می شود. کلسترول بالا یکی از علت های احتمالی ایجاد اختلال نغوظ در مردان است. به نظر می رسد کلسترول بالا روی بافت نعوظی تاثیر می گذارد.مشروبات الکلی

# تقویت نعوظ در مردان با کنترل مصرف الکل

شکسپیر درست گفت که الکل میل را زیاد و توان جنسی را کم می کند. این اتفاق به این دلیل می افتد که، الکل یک کاهنده عملکرد سیستم عصبی است. الکل عکس العمل های شما را محدود می کند و برای شما حالتی را ایجاد می کند که تحریک نشوید.

 زیاده روی در مصرف الکل می تواند باعث به هم خوردن تعادل هورمونی شود. مصرف مزمن الکل می تواند سبب آسیب عصبی و کبدی شود. آسیب کبدی، هورمون زنانه در آقایان را به بیش از حد معمول خود می رساند. در صورت عدم نسبت مناسب تستوسترن به دیگر هورمون ها، شما نمی توانید نعوظ خوبی را تجربه کنید.

تاثیر سیگار بر نعوظ

# تقویت نعوظ در مردان با ترک سیگار

مطالعات نشان داده اند که نیکوتین میتواند یک منقبض کننده ی عروقی باشد. در یک مطالعه که در دانشگاه تگزاس صورت گرفت، محققان به گروهی از مردان غیر سیگاری آدامس های نیکوتینی و آدامس های پلاسبویی دادند. کسانی که آدامس نیکوتینی دریافت کرده بودند 23 درصد کاهش نعوظ در مقایسه با افرادی که آدامس پلاسبویی گرفته بودند را نشان دادند.

کاهش وزن

# تقویت نعوظ در مردان با کاهش وزن

مطالعات نشان داده اند مردان چاق مشکلات بیشتری در نعوظ خواهند داشت. اگر وزن شما 20 درصد بیشتر از وزن ایده آلتان است، درباره ی کم کردن وزنتان فکر کنید. ورزش های رزمی و برنامه های کاهش وزن می توانند مناسب باشند. یک بدن متناسب، نه تنها باعث کاهش اختلال نعوظ می شود، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد نیز خواهد شد.

رابطه جنسی

# تقویت نعوظ در مردان با تعداد دفعات بیشتر روابط جنسی

یک مطالعه ی پنج ساله که روی 1000 مرد بین سنین 55 تا 75 سال انجام شد، نشان داد، افرادی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند در مقایسه با افرادی که یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند، دو برابر دچار اختلال نعوظ شدند. محققان اعلام کردند که داشتن یک بار رابطه ی جنسی در هفته از مردان در برابر اختلال نعوظ محافظت می کند.

استراحت کردن

# تقویت نعوظ در مردان با حفظ آرامش

برای حفظ نعوظ، یک ذهن آرام نیاز است. سیستم عصبی شما دو جز دارد، سیستم عصبی سمپاتیک و سیستم عصبی پاراسمپاتیک. زمانی که سیستم عصبی سمپاتیک غالب باشد، بدن به معنای واقعی هوشیار است. هورمون های آدرنال شما را برای ستیز و گریز احتمالی آماده می کنند. نگرانی و اضطراب باعث تغضیف نعوظ به وسیله هدایت خون به ماهیچه ها به جای سیستم گوارشی و آلت تناسلی می شوند.

نگران بودن باعث روشن شدن سیستم عصبی سمپاتیک می شود. در بعضی از مردان، ترس از ناتوانی خیلی نگران کننده است و باعث افزایش نوراپی نفرین و هورمون های آدرنال می شود. این مسئله باعث اختلال در فرآیند نعوظ می شود.

راه حل کلیدی این است که آرام باشید و بگذارید سیستم عصبی پاراسمپاتیک غالب شود. پیام هایی که از این شبکه عصبی نشات می گیرند باعث گشاد شدن شریان ها و سینوس های آلت تناسلی خواهند شد، درنتیجه خون بیشتری به آنجا خواهد رسید.

قهوه

# تقویت نعوظ در مردان با دوری از محرک های سیستمیک

این مواد شامل کافئین و بعضی از محرک های بدون تایید هستند که برای افزایش قدرت جنسی استفاده می شوند. مهم است که در زمان رابطه جنسی آرامش داشته باشید، این محرک ها، عضلات صافی را که باید قبل از نعوظ در حال استراحت باشند، منقبض می کنند.

# تقویت نعوظ در مردان با ذهنی متمرکز

یکی از راه های آرام کردن خود، تمرکز به همراه شریک جنسی خود روی مسائل احساسی است. بدون نگرانی در مورد نعوظ با هم صحبت کنید و از هم لذت ببرید.

هندوانه

# تقویت نعوظ در مردان با هندوانه

یک هندوانه قرمز و شیرین می تواند یک میوه ی رمانتیک باشد. تحقیقات جدید نشان داده اند که فیتونوترینت موجود در هندوانه اثری مانند داروی ویاگرا دارد. به طور به خصوصی این میوه ی آبدار حاوی citrulline است، ترکیبی که باعث می شود عروق خونی بدن شل شوند.

برخلاف داروی ویاگرا، هندوانه روی اندام به خصوص اثر نمی گذارد. Citrulline باعث می شود عروق بدن شل شوند، که برای قلب، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی شما مفید است. پوست هندوانه، Citrulline بیشتری در مقایسه با قسمت قرمز آن دارد.

چه زمانی باید برای اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کنید؟

مردان در هر سنی می توانند به خاطر ناتوانی جنسی یا مشکلات نعوظ تحت درمان قرار بگیرند. زمانی که تغییر سبک زندگی هیچ پاسخ درمانی نداشته باشد، یک ارولوژیست میتواند به مشکل شما رسیدگی کند و درمانی را برای شما مدنظر داشته باشد، که ممکن است مشکل شما را حل کند. در زیر به این درمان ها می پردازیم:

✅ دارو درمانی، شامل جایگزینی تستوسترون و داروهایی که باعث افزایش جریان خون آلت تناسلی می شوند. مانند ویاگرا، لویترا و سیالیس

✅ دستگاه های وکیوم که خون را به آلت تناسلی می کشند و می توانند باعث تقویت نعوظ شوند.

✅ ایملنت های جراحی می توانند به نعوظ به صورت مکانیکی کمک کنند.

✅ مشاوره روانی برای مقابله با اثرات عاطفی اختلال نعوظ

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را  مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مازیار دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 101 مشاهده پرسش
  باسلام واحترام
  دکتر جان من ۳۷سالمه ودر زمینه زناشویی مشکلاتی دارم مثال میل جنسیم کمه و نغوظ ب خوبی انجام نمیشه واگر میشه گاهی اوقات سریع از بین میره دوم که زود ارزالی دارم ب طوری که تو زندگیم تاثیر منفی گذاشته . چربی خون دارم ولی دارو مصرف نمیکنم در ضمن احساس میکنم آلتم کوچیک شده لطفأ راهنمایی بفرمائید. باسپاس از شماجناب آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام توصیه به دادن یک سری ازمایش میشه
 • تصویر کاربر Taba دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  میخوام با شریک جنسی‌ام رابطه داشته باشم. هر دو بیرون میریم و علائم کرونا نداریم اما اطمینان کامل هم نداریم. نیاز هم داریم. چه توصییه‌ی دارید؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 2 سال پیش)
   راه حلی نداره.کاندوم استفاده بشه بهتره.
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترمن۳۰سالمه صبح نعوظ سفت دارم رفتم دکتر مشهدبهم پاورگل وتادافیل تستترون دادن ولی هیچ فایده ایی نداشته نعوظ ناپایدار دارم یه دکتربهم گفت عضلات کف لگنت ضعیف شده چی مصرف کنم که نعوظ کامل داشته باشم دیابت ندارم متاهلم یه دارو بگین که نعوظ کامل داشته باشم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام سونوگرافی رنگی آلت و یک سری ازمایشات توصیه میشه. جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
 • تصویر کاربر احسان شنبه ۷ تیر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت آقای دکتر،۶۰سال سن دارم حجم پروستاتم۸۰می باشدوpsa وtotalpsa هم درحدنرمال پایینتراستوباوجودبزرگی پروستات تکررادرارندارم وچندسال هم تامسولوسین وفیناسترایدمصرف کردم،بنظرشمااین بزرگی پروستات مشکل ساز نیست؟وحدود۳ماهه دچارکمی نعوظ ومیل جنسی شده ام،لطفاراهنمایی کنید،ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ تیر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام مشکلی نیست.اگر نعوظ در حد برقراری رابطه هست نیاز به کاری نیست
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۷ تیر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  سلام دکتر متنی که نوشته شده مونه برگه سنو گرافی میباشد. عکس هم فرستاده نشد متسفانه
  در سنوگرافی از اسکروتال:
  تستیس چپ با ابعاد 21×40م م و تستیس راست با ابعاد 17×38م م درون ساک اسکروتال مشاهده گشت .
  اکوپاترن در بیضه ها و اپیدیدیم در دو طرف در حد نرمال است.
  در سمت چپ در ناحیه Head اپیدیدیم یک کیست به قطر 4م م فاقد اکوی درونی دیده می شد.
  شواهدی از وجود هیدروسل یا توده مشاهده نگشت.
  وجود وریدهای متعدد(بیش از سه ورید)متسع و Tortuousدر دوطرف با دیامتر بیش از طبیعی که حین والسالوا)در حالت ایستاده)دیامتر ان ها در سمت چپ حداکثر به 3/1م م و در سمت راست به حداکثر 2/2م م می رسید.مطرح کننده ی واریکوسل دو طرفه می باشد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ تیر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام سن؟
 • تصویر کاربر سینا یکشنبه ۱۸ خرداد ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر کرمی،بنده ۲۸ ساله هستم،در سمت راست بیضه ام،واریکوسل خفیف دارم،مدتی هست که دچار اختلال نعوظ شده ام،برای خودمم هم عجیب است،گاهی اوقات خیز صبحگاهی دارم که نعوظ خوب است،ولی در حالت معمول،مشکل دارم
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام جهت بررسی یک سری ازمایشات چکاب بایستی بدهید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

  2. تصویر کاربر سینا سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸( 2 سال پیش)
   جناب دکتر،بنده ساکن شهرستان همدان هستم،دکتر دلسوز و مهربانی مثل خودتون سراغ دارید که خبره باشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ خرداد ۹۹( 2 سال پیش)
   دکتر موسوی بهار
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حسن سه شنبه ۵ آذر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من نمی دانم بیماریم چه چیزی است ولی نشانه های مانند اینکه باید دوبار دستشوی بروم ولی کمتر از قبل دست شویم می آید و اینکه در آخر قطر قطر می آید و باید در آخر ادرار به سختی ادرار می کنم و من یوبست هم دارم و اینکه تمام نشانه های که برای شما گفتم بعضی وقت ها این نشانه نیستند و قطر ادرار در بعضی از وقت ها خوبه و بعضی وقت کمی بد است دکتر آیا نیاز به عمل دارد یا ندارد و من ۱۶سالم و اینکه برایم بگوید چه بیماری است و سنو گرافیک دو مرحله گرفتم ولی ۱۰سی سی در مثانه مانده بود ومثانه من۲۱۵سی سی دارم و بعضی وقت احساس می کنم چیزی در حالتم هست ولی چند روز این احساس دارم و بعد چند روز خوب می شود
  آیا به خاطره یوبست است
  1. تصویر کاربر NAME سه شنبه ۵ آذر ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام یبوست موثره.الو انجیر و مایعات زیاد مصرف کنید.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.

 • تصویر کاربر بریار جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب و احترام
  ببخشید من ۳۴ سال سن دارم اما با مشکلات شق نشدن و نرمی الات تناسی در رابطه مواجه هستم و دلایل انرا واقعا نمیدونم که ضمنا الات تناسلی بنده خیلی دیر سفت میشه و نیاز به زمانی زیادی برای سفت شدن داره اگه ممکنه بفرمایید که چه کارهایی برای رفع مشکل وجود دارد با احترام
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام جهت چک ازمایشات مراجعه کنیدجهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر الف پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام به تازگی مشکل تشکیل نعوظ دارم که بطور کامل ایجاد نمیشود و به سرعت آلت شل میشود.
  این اختلال درست از زمانی شروع شد که به باشگاه بدنسازی رفتم و یکی از تمریناتم دوچرخه بود که به نظرم با توجه به وزن من که حدود ۱۰۰ کیلو است فشار زیادی به ناحیه بین پاها می آورد.
  الان اصلا در حالت نزدیکی با همسرم احساس لذت هم ندارم و نعوظ به طور کامل شکل نمی گیرد. سن من ۴۳ سال
  متشکرم
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام جهت بررسی و ازمایش مراجعه کنید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر سعید جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  جناب دکتر عزیز جوان 22 ساله ای هستم که در هنگام رابطه جنسی الت تناسلیم به اصطلاح اونجوری که باید سفت بشه نمیشه یعنی سیخ نمیشه شل و و قابل انعطافه
  ممنون میشم جواب بدید
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام جهت بررسی آزمایش های هورمونی و خون مراجعه کنید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

درحال دریافت اطلاعات