۱۱ راه ساده و خانگی، برای تقویت نعوظ در مردان

روزگاری مشکلات هم بستری در همان بستر می ماند. امروزه مشکلات جنسی، به لطف بازاریابی های دارویی، پیشرفت های درمانی و نظرات متخصصان، گشوده شده اند. در این مقاله، 11 راه خانگی و ساده برای تقویت نعوظ در مردان آمده است.

اختلال نعوظ چییست؟

ناتوانی جنسی، که به طور متداول اختلال نعوظ نامیده می شود، خوشبختانه دیگر یک تشخیص مخفیانه نیست. این مسئله در هر سنی قابل درمان است، و هر فردی که درمان شود، می تواند فعالیت های جنسی طبیعی داشته باشد.

پزشکان اختلال نعوظ را، ناتوانی در بدست آوردن نعوظ یا عدم نعوظ کافی برای رابطه ی جنسی، تعریف می کنند. این مسئله بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید در مردان شایع است. بر اساس آمار حدود 5% مردان 40 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند، این در حالیست که 15 الی 25 درصد مردان 65 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند.

تا اوایل سال 1970، کارشناسان معتقد بودند که علت اصلی مشکلات نعوظ، مسائل روانی است. امروزه، جامعه ی پزشکی اعلام می کند که داروها، شیوه ی زندگی و جراحات، شایع ترین علل اختلال نعوظ هستند. در اینجا برای مقابله و درمان اختلال نعوظ توصیه هایی مطرح می کنیم:

11 راه برای تقویت نعوظ در مردان

در ادامه به راه های افزایش قدرت نعوظ در مردان اشاره می کنیم.

به خودتان زمان دهید.

#به خودتان زمان بدهید.

وقتی سن مردان افزایش می یابد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا دچار نعوظ شوند. به طور مثال، برای مردانی با سن بین 18 تا 20، رسیدن به نعوظ ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد، این زمان برای مردان بین سی تا چهل سال، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.

اگر مرد 60 ساله ای بعد از یک تا دو دقیقه دچار نعوظ نشد، این به معنی اختلال نعوظ نیست. زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد. زمان بین ارضا شدن و نعوظ بعدی با افزایش سن بیشتر می شود. در بعضی از مردان 60 تا 70 ساله، این زمان ممکن است یک روز یا بیشتر نیز باشید. این مسئله یکی از پیامد های طبیعی افزایش سن است.

درمان دارویی پروستات

#داروهایتان را در نظر داشته باشید.

ممکن است ریشه ی مشکل در داروهایی باشد که، پزشک برای شما تجویز کرده است، یا ممکن است در اثر داروهای بدون نسخه ی آنتی هیستامین، ادرار آور، داروهای قلبی، داروهای فشار خون یا آرامبخش ها باشد. مطمئنا تمام افراد به داروها پاسخ یکسانی نمی دهند.

اختلال نعوظ در اثر داروها، بیشتر در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. حدود 100 دارو به عنوان القا کننده اختلال نعوظ شناخته شده اند. اگر به داروهایتان شک کردید، با پزشک یا داروساز خود برای تغییر میزان مصرفی یا تغییر داروی خود مشورت کنید. به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک یا داروساز، این کار را انجام ندهید.

خون

# بدانید چه چیز هایی برای شریان های شما مفید هستند.

آلت تناسلی یک عضو عروقی است. چیزهایی که باعث انسداد شریان های شما می شوند، میتوانند روی جریان خون آلت تناسلی نیز اثر بگذارند. درحقیقت، همه ی مردان بالای 38 سال دارای تنگی هایی در شریان های آلت تناسلی خود هستند، پس به تغدیه ی خود دقت کنید.

احتمالا کلسترول بالا یکی از مواردی است که باعث اختلال نعوظ می شود. کلسترول بالا یکی از علت های احتمالی ایجاد اختلال نغوظ در مردان است. به نظر می رسد کلسترول بالا روی بافت نعوظی تاثیر می گذارد.مشروبات الکلی

# تقویت نعوظ در مردان با کنترل مصرف الکل

شکسپیر درست گفت که الکل میل را زیاد و توان جنسی را کم می کند. این اتفاق به این دلیل می افتد که، الکل یک کاهنده عملکرد سیستم عصبی است. الکل عکس العمل های شما را محدود می کند و برای شما حالتی را ایجاد می کند که تحریک نشوید.

 زیاده روی در مصرف الکل می تواند باعث به هم خوردن تعادل هورمونی شود. مصرف مزمن الکل می تواند سبب آسیب عصبی و کبدی شود. آسیب کبدی، هورمون زنانه در آقایان را به بیش از حد معمول خود می رساند. در صورت عدم نسبت مناسب تستوسترن به دیگر هورمون ها، شما نمی توانید نعوظ خوبی را تجربه کنید.

تاثیر سیگار بر نعوظ

# تقویت نعوظ در مردان با ترک سیگار

مطالعات نشان داده اند که نیکوتین میتواند یک منقبض کننده ی عروقی باشد. در یک مطالعه که در دانشگاه تگزاس صورت گرفت، محققان به گروهی از مردان غیر سیگاری آدامس های نیکوتینی و آدامس های پلاسبویی دادند. کسانی که آدامس نیکوتینی دریافت کرده بودند 23 درصد کاهش نعوظ در مقایسه با افرادی که آدامس پلاسبویی گرفته بودند را نشان دادند.

کاهش وزن

# تقویت نعوظ در مردان با کاهش وزن

مطالعات نشان داده اند مردان چاق مشکلات بیشتری در نعوظ خواهند داشت. اگر وزن شما 20 درصد بیشتر از وزن ایده آلتان است، درباره ی کم کردن وزنتان فکر کنید. ورزش های رزمی و برنامه های کاهش وزن می توانند مناسب باشند. یک بدن متناسب، نه تنها باعث کاهش اختلال نعوظ می شود، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد نیز خواهد شد.

رابطه جنسی

# تقویت نعوظ در مردان با تعداد دفعات بیشتر روابط جنسی

یک مطالعه ی پنج ساله که روی 1000 مرد بین سنین 55 تا 75 سال انجام شد، نشان داد، افرادی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند در مقایسه با افرادی که یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند، دو برابر دچار اختلال نعوظ شدند. محققان اعلام کردند که داشتن یک بار رابطه ی جنسی در هفته از مردان در برابر اختلال نعوظ محافظت می کند.

استراحت کردن

# تقویت نعوظ در مردان با حفظ آرامش

برای حفظ نعوظ، یک ذهن آرام نیاز است. سیستم عصبی شما دو جز دارد، سیستم عصبی سمپاتیک و سیستم عصبی پاراسمپاتیک. زمانی که سیستم عصبی سمپاتیک غالب باشد، بدن به معنای واقعی هوشیار است. هورمون های آدرنال شما را برای ستیز و گریز احتمالی آماده می کنند. نگرانی و اضطراب باعث تغضیف نعوظ به وسیله هدایت خون به ماهیچه ها به جای سیستم گوارشی و آلت تناسلی می شوند.

نگران بودن باعث روشن شدن سیستم عصبی سمپاتیک می شود. در بعضی از مردان، ترس از ناتوانی خیلی نگران کننده است و باعث افزایش نوراپی نفرین و هورمون های آدرنال می شود. این مسئله باعث اختلال در فرآیند نعوظ می شود.

راه حل کلیدی این است که آرام باشید و بگذارید سیستم عصبی پاراسمپاتیک غالب شود. پیام هایی که از این شبکه عصبی نشات می گیرند باعث گشاد شدن شریان ها و سینوس های آلت تناسلی خواهند شد، درنتیجه خون بیشتری به آنجا خواهد رسید.

قهوه

# تقویت نعوظ در مردان با دوری از محرک های سیستمیک

این مواد شامل کافئین و بعضی از محرک های بدون تایید هستند که برای افزایش قدرت جنسی استفاده می شوند. مهم است که در زمان رابطه جنسی آرامش داشته باشید، این محرک ها، عضلات صافی را که باید قبل از نعوظ در حال استراحت باشند، منقبض می کنند.

# تقویت نعوظ در مردان با ذهنی متمرکز

یکی از راه های آرام کردن خود، تمرکز به همراه شریک جنسی خود روی مسائل احساسی است. بدون نگرانی در مورد نعوظ با هم صحبت کنید و از هم لذت ببرید.

هندوانه

# تقویت نعوظ در مردان با هندوانه

یک هندوانه قرمز و شیرین می تواند یک میوه ی رمانتیک باشد. تحقیقات جدید نشان داده اند که فیتونوترینت موجود در هندوانه اثری مانند داروی ویاگرا دارد. به طور به خصوصی این میوه ی آبدار حاوی citrulline است، ترکیبی که باعث می شود عروق خونی بدن شل شوند.

برخلاف داروی ویاگرا، هندوانه روی اندام به خصوص اثر نمی گذارد. Citrulline باعث می شود عروق بدن شل شوند، که برای قلب، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی شما مفید است. پوست هندوانه، Citrulline بیشتری در مقایسه با قسمت قرمز آن دارد.

چه زمانی باید برای اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کنید؟

مردان در هر سنی می توانند به خاطر ناتوانی جنسی یا مشکلات نعوظ تحت درمان قرار بگیرند. زمانی که تغییر سبک زندگی هیچ پاسخ درمانی نداشته باشد، یک ارولوژیست میتواند به مشکل شما رسیدگی کند و درمانی را برای شما مدنظر داشته باشد، که ممکن است مشکل شما را حل کند. در زیر به این درمان ها می پردازیم:

✅ دارو درمانی، شامل جایگزینی تستوسترون و داروهایی که باعث افزایش جریان خون آلت تناسلی می شوند. مانند ویاگرا، لویترا و سیالیس

✅ دستگاه های وکیوم که خون را به آلت تناسلی می کشند و می توانند باعث تقویت نعوظ شوند.

✅ ایملنت های جراحی می توانند به نعوظ به صورت مکانیکی کمک کنند.

✅ مشاوره روانی برای مقابله با اثرات عاطفی اختلال نعوظ

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را  مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 173 مشاهده پرسش
  سلام 44 سال دارم 15 سال است که مجردم و سکس نداشتم، التم اصلا راست نمیشه انواع قرص ویاگرا هم تست کردم، در صورت امکان کمکم کنید
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام.ایا قند خون دارید؟به تدریج بوده یا ناگهانی اتفاق افتاده ؟صبح هنگام برخواستن از خواب آلت شما سفت می‌شود ؟سونوگرافی از آلت انجام داده اید؟

 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام.بنده 30سالمه.متأهل هستم.مشکل نعوظ و زود انزالی دارم.
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام.مشکل تان تدریجی ایجاد شده یا ناگهانی بوده؟

   سفتی آلت صبح بعد بیدار شدن از خواب دارید؟

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 187 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و بعد از انزال در خواب هنگامیکه آلتم در حالت نعوظ قرار میگیرد درد میگیرد و بعد از یه مدتی درست میشود میخواستم ببینم نیاز به درمان دارد یا خیر؟
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   در صورت ادامه این حالت اطلاع دهید و در صورت عدم تکرار مشکلی نیست

   جهت اخذ نوبت با شماره های زیر هماهنگ بفرمایید ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   02171062350

 • تصویر کاربر کیان سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر،
  جناب دکتر بنده ۳۹سال دارم ،حدود یک سال پیش موقع دفع ادرار احساس میکردم که کامل تخلیه نشده و دایم حس داشتن ادارار داشتم...۱۰ روزی اینجوری بود و درست شد،دوباره بعد از یک سال ایجوری شدم،ازمایش psa دادم مشکلی نبود.
  ممنون از راهنمایی شما...
  1. تصویر کاربر NAME سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.

   جهت اخذ نوبت با شماره های زیر هماهنگ بفرمایید ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   02171062350

 • تصویر کاربر نادر چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 173 مشاهده پرسش
  سلام ، لطفا پاسخ سوال من و بدید ، سپاسگزارم
  مربوط به عفونت پروستات و میکروب استافیلوکوک،
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)
   در خدمتم
 • تصویر کاربر Artin سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 187 مشاهده پرسش
  میخواستم ببینم الت تناسلی‌ خمیده یا رو به پایین است چیست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر حسن سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  سلام مشکل زودانزالی دارم حتی به دقیقه نمیرسه لطفاراهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر milad سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  با عرض خسته نباشیدپسری ۲۷ ساله هستم ۱۵ روز عمل هیپو سپادیاس انجام دادم الان دیروز دکتر گفت بخیه ها خوب گرفته اند و عمل موفقیت آمیز بوده دکتر گفته ۱۰ روزم مواظب باشین تا کاملا بخیه ها بگیره سوالم اینکه بعد این ۱۰ روز میتونم رابطه جنسی داشته باشم یا نه با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر onid1368 سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  با سلام جوانی ۲۹ ساله و‌مجرد هستم که از کوچکی اندازه آلت در حالت نعوظ و غیر نعوظ و کوچکی اندازه بیضه ها نسبت به همسالانم رنج میبرم به صورتی که از حضور در باشگاه ها و استخر خجالت میکشم برای ازدواج هم استرس دارم که کوچکی الت و‌بیضه هام برام مشکل ساز بشه اندازه الت در حالت نعوظ ۱۲ و غیر نعوظ ۶ سانتی متر و دچار زودانزالی هم هستم در صورت امکان منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر مرتضی سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  من حدود 27 سال پیش متوجه شدم بچه دار نمی شوم البته حالت انزالم در جوانی طبیعی بود ولیکن بعد از ازدواج متوجه گرفتگی شدند از طریق میکرو اینجکشن صاحب فرزند شدم الان اکثر اوقات زیر بیضه تورم و درد دارم البته وقتی که نزدیکی میکنم یک با در تهرات بیمارستان نفت واریکوسلم که عمل کردند همزمان مایعی را در مجاری تزریق کردند تا ببینند کجا گرفتگی دارد ولیکن تا از اطاق عمل منو با تخت به اتاق عکسبرداری بردند داروی تزریق شده که ظاهرا رنگی بود اثر خودش را از دست داد و چیزی در عکس نتوانستند ببینند از ان موقع به بعد دیگه دکترها می گفتند عمل نکنی بهتر است حالا یک فرزند دارم می خواستم ببینم را علاجی از طریق لیزر یا مشخص شدن محل انسداد با توجه به پیشرفتهای علم پزشکی میسر می باشد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)
   نه راهی ندارد
درحال دریافت اطلاعات