۱۱ راه ساده و خانگی، برای تقویت نعوظ در مردان

روزگاری مشکلات هم بستری در همان بستر می ماند. امروزه مشکلات جنسی، به لطف بازاریابی های دارویی، پیشرفت های درمانی و نظرات متخصصان، گشوده شده اند. در این مقاله، 11 راه خانگی و ساده برای تقویت نعوظ در مردان آمده است.

اختلال نعوظ چییست؟

ناتوانی جنسی، که به طور متداول اختلال نعوظ نامیده می شود، خوشبختانه دیگر یک تشخیص مخفیانه نیست. این مسئله در هر سنی قابل درمان است، و هر فردی که درمان شود، می تواند فعالیت های جنسی طبیعی داشته باشد.

پزشکان اختلال نعوظ را، ناتوانی در بدست آوردن نعوظ یا عدم نعوظ کافی برای رابطه ی جنسی، تعریف می کنند. این مسئله بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید در مردان شایع است. بر اساس آمار حدود 5% مردان 40 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند، این در حالیست که 15 الی 25 درصد مردان 65 ساله، اختلال نعوظ را تجربه می کنند.

تا اوایل سال 1970، کارشناسان معتقد بودند که علت اصلی مشکلات نعوظ، مسائل روانی است. امروزه، جامعه ی پزشکی اعلام می کند که داروها، شیوه ی زندگی و جراحات، شایع ترین علل اختلال نعوظ هستند. در اینجا برای مقابله و درمان اختلال نعوظ توصیه هایی مطرح می کنیم:

11 راه برای تقویت نعوظ در مردان

در ادامه به راه های افزایش قدرت نعوظ در مردان اشاره می کنیم.

به خودتان زمان دهید.

#به خودتان زمان بدهید.

وقتی سن مردان افزایش می یابد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا دچار نعوظ شوند. به طور مثال، برای مردانی با سن بین 18 تا 20، رسیدن به نعوظ ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد، این زمان برای مردان بین سی تا چهل سال، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.

اگر مرد 60 ساله ای بعد از یک تا دو دقیقه دچار نعوظ نشد، این به معنی اختلال نعوظ نیست. زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد. زمان بین ارضا شدن و نعوظ بعدی با افزایش سن بیشتر می شود. در بعضی از مردان 60 تا 70 ساله، این زمان ممکن است یک روز یا بیشتر نیز باشید. این مسئله یکی از پیامد های طبیعی افزایش سن است.

درمان دارویی پروستات

#داروهایتان را در نظر داشته باشید.

ممکن است ریشه ی مشکل در داروهایی باشد که، پزشک برای شما تجویز کرده است، یا ممکن است در اثر داروهای بدون نسخه ی آنتی هیستامین، ادرار آور، داروهای قلبی، داروهای فشار خون یا آرامبخش ها باشد. مطمئنا تمام افراد به داروها پاسخ یکسانی نمی دهند.

اختلال نعوظ در اثر داروها، بیشتر در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. حدود 100 دارو به عنوان القا کننده اختلال نعوظ شناخته شده اند. اگر به داروهایتان شک کردید، با پزشک یا داروساز خود برای تغییر میزان مصرفی یا تغییر داروی خود مشورت کنید. به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک یا داروساز، این کار را انجام ندهید.

خون

# بدانید چه چیز هایی برای شریان های شما مفید هستند.

آلت تناسلی یک عضو عروقی است. چیزهایی که باعث انسداد شریان های شما می شوند، میتوانند روی جریان خون آلت تناسلی نیز اثر بگذارند. درحقیقت، همه ی مردان بالای 38 سال دارای تنگی هایی در شریان های آلت تناسلی خود هستند، پس به تغدیه ی خود دقت کنید.

احتمالا کلسترول بالا یکی از مواردی است که باعث اختلال نعوظ می شود. کلسترول بالا یکی از علت های احتمالی ایجاد اختلال نغوظ در مردان است. به نظر می رسد کلسترول بالا روی بافت نعوظی تاثیر می گذارد.مشروبات الکلی

# تقویت نعوظ در مردان با کنترل مصرف الکل

شکسپیر درست گفت که الکل میل را زیاد و توان جنسی را کم می کند. این اتفاق به این دلیل می افتد که، الکل یک کاهنده عملکرد سیستم عصبی است. الکل عکس العمل های شما را محدود می کند و برای شما حالتی را ایجاد می کند که تحریک نشوید.

 زیاده روی در مصرف الکل می تواند باعث به هم خوردن تعادل هورمونی شود. مصرف مزمن الکل می تواند سبب آسیب عصبی و کبدی شود. آسیب کبدی، هورمون زنانه در آقایان را به بیش از حد معمول خود می رساند. در صورت عدم نسبت مناسب تستوسترن به دیگر هورمون ها، شما نمی توانید نعوظ خوبی را تجربه کنید.

تاثیر سیگار بر نعوظ

# تقویت نعوظ در مردان با ترک سیگار

مطالعات نشان داده اند که نیکوتین میتواند یک منقبض کننده ی عروقی باشد. در یک مطالعه که در دانشگاه تگزاس صورت گرفت، محققان به گروهی از مردان غیر سیگاری آدامس های نیکوتینی و آدامس های پلاسبویی دادند. کسانی که آدامس نیکوتینی دریافت کرده بودند 23 درصد کاهش نعوظ در مقایسه با افرادی که آدامس پلاسبویی گرفته بودند را نشان دادند.

کاهش وزن

# تقویت نعوظ در مردان با کاهش وزن

مطالعات نشان داده اند مردان چاق مشکلات بیشتری در نعوظ خواهند داشت. اگر وزن شما 20 درصد بیشتر از وزن ایده آلتان است، درباره ی کم کردن وزنتان فکر کنید. ورزش های رزمی و برنامه های کاهش وزن می توانند مناسب باشند. یک بدن متناسب، نه تنها باعث کاهش اختلال نعوظ می شود، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد نیز خواهد شد.

رابطه جنسی

# تقویت نعوظ در مردان با تعداد دفعات بیشتر روابط جنسی

یک مطالعه ی پنج ساله که روی 1000 مرد بین سنین 55 تا 75 سال انجام شد، نشان داد، افرادی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند در مقایسه با افرادی که یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند، دو برابر دچار اختلال نعوظ شدند. محققان اعلام کردند که داشتن یک بار رابطه ی جنسی در هفته از مردان در برابر اختلال نعوظ محافظت می کند.

استراحت کردن

# تقویت نعوظ در مردان با حفظ آرامش

برای حفظ نعوظ، یک ذهن آرام نیاز است. سیستم عصبی شما دو جز دارد، سیستم عصبی سمپاتیک و سیستم عصبی پاراسمپاتیک. زمانی که سیستم عصبی سمپاتیک غالب باشد، بدن به معنای واقعی هوشیار است. هورمون های آدرنال شما را برای ستیز و گریز احتمالی آماده می کنند. نگرانی و اضطراب باعث تغضیف نعوظ به وسیله هدایت خون به ماهیچه ها به جای سیستم گوارشی و آلت تناسلی می شوند.

نگران بودن باعث روشن شدن سیستم عصبی سمپاتیک می شود. در بعضی از مردان، ترس از ناتوانی خیلی نگران کننده است و باعث افزایش نوراپی نفرین و هورمون های آدرنال می شود. این مسئله باعث اختلال در فرآیند نعوظ می شود.

راه حل کلیدی این است که آرام باشید و بگذارید سیستم عصبی پاراسمپاتیک غالب شود. پیام هایی که از این شبکه عصبی نشات می گیرند باعث گشاد شدن شریان ها و سینوس های آلت تناسلی خواهند شد، درنتیجه خون بیشتری به آنجا خواهد رسید.

قهوه

# تقویت نعوظ در مردان با دوری از محرک های سیستمیک

این مواد شامل کافئین و بعضی از محرک های بدون تایید هستند که برای افزایش قدرت جنسی استفاده می شوند. مهم است که در زمان رابطه جنسی آرامش داشته باشید، این محرک ها، عضلات صافی را که باید قبل از نعوظ در حال استراحت باشند، منقبض می کنند.

# تقویت نعوظ در مردان با ذهنی متمرکز

یکی از راه های آرام کردن خود، تمرکز به همراه شریک جنسی خود روی مسائل احساسی است. بدون نگرانی در مورد نعوظ با هم صحبت کنید و از هم لذت ببرید.

هندوانه

# تقویت نعوظ در مردان با هندوانه

یک هندوانه قرمز و شیرین می تواند یک میوه ی رمانتیک باشد. تحقیقات جدید نشان داده اند که فیتونوترینت موجود در هندوانه اثری مانند داروی ویاگرا دارد. به طور به خصوصی این میوه ی آبدار حاوی citrulline است، ترکیبی که باعث می شود عروق خونی بدن شل شوند.

برخلاف داروی ویاگرا، هندوانه روی اندام به خصوص اثر نمی گذارد. Citrulline باعث می شود عروق بدن شل شوند، که برای قلب، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی شما مفید است. پوست هندوانه، Citrulline بیشتری در مقایسه با قسمت قرمز آن دارد.

چه زمانی باید برای اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کنید؟

مردان در هر سنی می توانند به خاطر ناتوانی جنسی یا مشکلات نعوظ تحت درمان قرار بگیرند. زمانی که تغییر سبک زندگی هیچ پاسخ درمانی نداشته باشد، یک ارولوژیست میتواند به مشکل شما رسیدگی کند و درمانی را برای شما مدنظر داشته باشد، که ممکن است مشکل شما را حل کند. در زیر به این درمان ها می پردازیم:

✅ دارو درمانی، شامل جایگزینی تستوسترون و داروهایی که باعث افزایش جریان خون آلت تناسلی می شوند. مانند ویاگرا، لویترا و سیالیس

✅ دستگاه های وکیوم که خون را به آلت تناسلی می کشند و می توانند باعث تقویت نعوظ شوند.

✅ ایملنت های جراحی می توانند به نعوظ به صورت مکانیکی کمک کنند.

✅ مشاوره روانی برای مقابله با اثرات عاطفی اختلال نعوظ

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را  مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۱۷ اسفند ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۳ سال سن دارم چند وقت پیش سوالی پرسیدم با شماره پیگیری h13ew4677ولی هنوز جوابی نگرفتم لطفا راهنمایی کنید:
  هنگام ادرار احساس سوزش ندارم ولی وقتی سر آلتم رو کمی فشار میدم کمی احساس سوزش دارم و درکل همیشه احساس میکنم چیزی سر آلتم هست که و بعضی اوقات با فشار زیاد کمی مایع که مانند منی هست ازم خارج میشه و اون گرفتگی رو تا حدودی کم میکنه لطفا راهنمایی کنید چند وقته که خیلی بهم ریخته ذهنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۷ اسفند ۹۷( 3 سال پیش)
   این بیشتر عصبی است
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۴ بهمن ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من 30 سال دارم
  احساس می کنم بالای بیضه سمت چپ کنار آلت زیر شکم خیلی کم ورم داره در صورتیکه سمت راست اینطور نیست
  در دفع ادرار هم اولش فشارش کمه بعد زیاد میشه و ادرار بعضی وقت ها با لرزش میاد مشکل تکرر ادرار و مشکل جنسی هم ندارم ادرارم وقتی کمه پخش میشه وقتی هم که زیاده ثانیه اول پخش میشه بعدش فشارش زیاد میشه
  لطف کنید منو راهنمایی کنید
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ بهمن ۹۷( 3 سال پیش)
   سونو کنید بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۹ دی ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  آیا عدم رابطه جنسی و عدم تشکیل خانواده روی پروستات تاثیری داره؟
  آیا پروستات با عمل جنسی سلامتش تضمین میشه ؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ دی ۹۷( 3 سال پیش)
   بله باعث احتقان میشود
 • تصویر کاربر قاسم شنبه ۳ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  سلام واحترام آقای دکتر من مدت مدیدی است امنیک مصرف میکنم اخیرا فشار خون به دلیل دندان ودردلثه پیدا کردم هرموقع که امنیک میخورم درد دندان ولثه تشدید وفشار خونم اصلا پایین نمیاد لطفا راهنمایی کنیدتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ آذر ۹۷( 3 سال پیش)
   ارتباطی به دارو ندارد
 • تصویر کاربر فیصل سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام.من52سالم وازنعوظ کوتاه وغیرکافی برای ارضای همسرم رنج میبرم وچون میگرن دارم وازفرص ارگوتامینcاستفاده میکنم لذاهنگامیکه ازویاگرااستفاده میکنم سردردم بیشترمیشه ونمیدونم چکارکنم باتوجه به اینکه شهرسکونت بنده درشادگان خوزستان وازمناطق محروم میباشدضمن تشکرفراوان منتظرکمک ومشاوره شمامیباشم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش)
   از کپسولهای مولتی ویتامین روزانه استفاده کنید
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر عزیز. ضمن تشکر از ایجاد چنین فضایی برای کمک به مردم، بنده 26 سالم هس مجردم و زودانزالی دارم و این مسئله باعث شده ازدواج نکنم.زودانزالی من به ححدی هس که زیر 30 ثانیه طول نمیکشه
  اگه لطف کنین راهنمایی کنین در تخصص شما هس یا به متخصص دیگری در رشته دیگری مراجعه کنم؟ خیلی ممنون از زحمات شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش)
   باید تمرین تایر انزال انجام دهید
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  سلام باعرض خسته نباشید من پسری ۱۷ ساله هستم که متاسفانه مبتلا به بیماری خودارضایی بودم من دردهایی در ناحیه لگن پا ها مثانه و گاهی اوقات هم هنگام خودارضایی مثانه ام درد میگرفت بعد چند وقت که این درد ها شدتش کم تر شد احساس کردم ادرارم شدتش کم شده و در مثانه جمع نمیشه و بعضی اوقات بی اختیار منی خارج میشه میخواستم بپرسم اگه میشه بگید بیماری خطرناکی یا چه مشکی هست خجالتم میکشم پیش دکتر برم لطفا کمکم کنید ببخشید زیاد حرف زدم با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش)
   تنها را ه درمان قطع ان است ویا به حداقل رساندن
 • تصویر کاربر روح سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  سلام
  برای درمان زود انزالی باید چیکار کنم چون ب محض دخول یا دو حرکت رفت و برگشت انزال میشه
  سوال دوم در باره نعوظ خیلی سفت نمیشه کمی شل میمونه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش)
   باید با تمرین به تاخیر بیاندازید
 • تصویر کاربر رضاحیدری سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  راهنمای پیش گیری ودرمان مناسب جهت بهبود ورفع این عفونت
  جواب سنوگرافی:1_ وجود یک ماکروکلسیفیکاسیون به سایز9mm
  2_ودرقسمت میانی مجرای پروستات یک ناحیه کوچک به سایز2.5mmبانمای کیستیک احتمالآ تجمع ترشحات دیدە می شود
  ممنون ازلطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش)
   اینها نیاز به درمان ندارد
 • تصویر کاربر ناشناس سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت آقای دکتروتشکرازپاسخ های ارزشمندشما
  بنده 40 ساله ومتاهل هستم نزدیک 8 ماهی میشه که مشکلات زیررادارم ممنون میشم پاسخ رابفرمایید:
  1- کاهش فشارادرار
  2- دوشاخه شدن ادرار
  3- عدم نعوظ ویانیم خیزشدن آلت
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش)
   در سن شما همه عصبی است
درحال دریافت اطلاعات