علائم سرطان پروستات در جوانان چیست؟

علائم سرطان پروستات در جوانان شبیه به علائم بزرگی خوش خیم پروستات و التهاب پروستات است و می تواند تا حد زیادی از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد.

اکثر مردان جوان هیچ علائمی ندارند، به خصوص در مراحل اولیه بیماری، و اغلب سرطان پروستات به طور تصادفی به دنبال چکاپ توسط پزشک کشف می شود. یک یا دو علامت مبهم ممکن است هشدار دهنده به نظر نرسد، اما پیگیری آن بسیار مهم است زیرا این سرطان معمولا بدون علامت است.

علائم سرطان پروستات در جوانان

– اگر تغییر در اندازه گره های لنفاوی در ناحیه کشاله ران دیده شود، ممکن است به علت عفونت موضعی باشد. با این حال، ممکن است نشان دهنده سرطان در منطقه محلی، از جمله سرطان پروستات باشد.
– یک تب ناشناخته ممکن است نشانه ای از پنومونی یا بیماری دیگری باشد، اما ممکن است معرف سرطان نیز باشد، به خصوص اگر همراه با عرق شبانه و / یا کاهش شدید وزن باشد.
– کاهش وزن ناگهانی نگران کننده است. اکثر مردم، صرفنظر از سن، به سختی وزن کم می کنند. اگر یک مرد جوان بیش از 10 درصد از وزن خود را در عرض چند هفته از دست بدهد، قطعا هشدار دهنده است.
– خستگی. در حالی که می تواند ناشی از سختی های زندگی روزمره باشد، اگر خستگی با استراحت برطرف نشود، نباید نادیده گرفته شود.
بزرگ شدن پروستات در مردان جوان

نشانه های سرطان پروستات در جوانان

شایع ترین علائم سرطان پروستات عبارتند از:
 • مشکل در شروع و توقف ادرار
 • تکرر ادرار
 • درد هنگام ادرار کردن
 • کاهش ادرار و احساس پر بودن مثانه بعد از ادرار کردن
در مردان مسن، ممکن است این علائم وجود داشته باشند بدون اینکه شخص مبتلا به سرطان پروستات باشد. با این حال، در مردان جوان، این علائم نگران کننده اند، به خصوص اگر به تدریج بدتر شوند. همچنین بعضی از مردان جوان ممکن است در حین یا بعد از انزال درد داشته باشند، اگر هر یک از این علائم وجود داشته باشد بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

علائم سرطان پروستات بدخیم

با پیشرفت سرطان پروستات، علائم بیشتر می شوند. عملکرد مثانه بیشتر مختل می شود و بعضی از مردان جوان مبتلا به سرطان پیشرفته پروستات بعضی اوقات عفونت عود کننده ی ادراری، خون در ادرار و ناتوانی در ایجاد نعوظ را تجربه می کنند.
علائم دیگری که بی ربط به نظر می رسند مثل: سرفه، درد قفسه سینه و درد شکمی ممکن است در مراحل پیشرفته سرطان پروستات مشاهده شوند.

# متاستاز بیماری

مردان جوان مبتلا به متاستاز سرطان پروستات ممکن است خستگی، بی قراری و کاهش وزن را تجربه کنند. در حالی که این علائم مبهم هستند، بروز آنها با هم ممکن است یک بیماری بسیار جدی را نشان دهند. اگر سرطان به استخوان گسترش پیدا کند، ممکن است درد شدید استخوان، به خصوص کمر یا لگن، تجربه شود. علاوه بر این، این مردان جوان بیشتر در معرض شکستگی های استخوانی به علت تضعیف استخوان ها ناشی از سرطان گسترش یافته به استخوان هستند.
عوارض پروستاتیت

علائم سرطان پروستات در مرحله ی آخر

سرطان پروستات در مردان بالای 50 سال شایع است. غده پروستات در مردان زیر مثانه قرار دارد. مرحله آخر سرطان پروستات وقتی اتفاق می افتد که سرطان به استخوان ها و یا گره های لنفاوی گسترش یابد. این مرحله اغلب غیر قابل درمان است. در این مرحله، مدیریت درد و کیفیت پایان زندگی بسیار مهم است.
وقتی برای چکاپ نزد پزشکتان می روید برای احتمال ابتلا به سرطان پروستات از او درخواست معاینه کنید. اغلب مردان از چکاپ منظم سر باز می زنند تا زمانی که نشانه های یک اختلال را متوجه شوند. برای فهمیدن زود هنگام بیماری که در آن زمان درمان بسیار موثر است، انجام معاینه منظم مهم است.
علائم سرطان پروستات در مرحله پایانی عبارت است از:
 • درد در ناحیه کمر، لگن و قسمت فوقانی پاها
 • خون در ادرار و درد هنگام ادرار کردن
 • بی حالی
 • بی اختیاری ادراری
 • درد های بدن
 • مشکلات جنسی (اختلال عملکرد نعوظ
 • تکرر ادرار مخصوصا در شب
هر گونه نشانه ای که به سرعت بوجود آید یا موجب درد شدید شود باید بلافاصله به پزشک گزارش شود. بسیاری از بیماران وقتی متوجه علائمی از قبیل خون در ادرار می شوند، به اضطراب می افتند ولی پس از آن مراجعه به پزشک و دریافت مراقبتهای درمانی را به تعویق می اندازند، این کار بسیار خطرناک است، با تشخیص علامت سرطان پروستات یا به اورژانس مراجعه کنید یا با پزشک خود تماس بگیرید. سریع اقدام کنید و اطمینان حاصل کنید که هرگونه مراقبت های پزشکی مورد نیاز را دریافت می کنید.
درمان سرطان پروستات

درمان سرطان پروستات در جوانان

درمان سرطان پروستات در مرحله آخر عبارتند از: درمان هورمونی، شیمی درمانی، برداشتن پروستات از طریق پیشابراه، داروهای ضد درد، و رادیوتراپی برای درد استخوان. برای بررسی بیشتر، همه ی گزینه های درمانی را از پزشکتان بپرسید. بعضی از بیماران بر کیفیت زندگی با سرطان پروستات در مرحله پایانی تمرکز می کنند و سایر بیماران می خواهند از هر درمانی استفاده کنند.

اهداف مدیریت درد در بیماران مبتلا به مرحله ی آخر سرطان پروستات

مدیریت درد برای سرطان پروستات در مرحله آخر برای کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی صورت می گیرد. برخی از بیماران ممکن است ترجیح دهند از تسکین درد اجتناب کنند و سایر بیماران با تسکین درد، کیفیت زندگیشان را افزایش می دهند. بسیاری از بیماران گروه های پشتیبانی را برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات در مرحله پایانی پیدا می کنند که بسیار مفید هستند و راهنمایی هایی برای مدیریت درد ارائه می دهند.
شرکت در یک گروه حمایت کننده همچنین ممکن است به کاهش میزان انزوای بیماران مبتلا به سرطان در مراحل پایانی کمک کند. احساس همبستگی با دیگر بیماران در یک وضعیت مشابه ممکن است به بیماران کمک کند تا امیدوار باشند و راهی برای به حداقل رساندن درد خود از طریق جستجوی دانش و ایجاد دوستی پیدا کنند.

درمان جایگزین برای سرطان پروستات

بسیاری از درمان های جایگزین متفاوت تحت تحقیق هستند و در حال حاضر برای سرطان پروستات مرحله پایانی استفاده می شوند. برخی از درمان های جایگزین که بعضی از بیماران دریافتند که مفید هستند عبارتند از: مکمل های ویتامین D، به احتمال زیاد کیفیت زندگی را بهبود می بخشد، مصرف قارچ شیتاکی یا عصاره قارچ برای کمک به افزایش طول عمر و آرامش ذهن و بدن.

پیشگیری از سرطان پروستات با آگاهی بیشتر

بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان پروستات در مرحله پایانی بسیار علاقه مند به آموزش روش پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات به مردان جوان خانواده ی خود هستند. برخی از پیشنهادات برای تغییر رژیم غذایی شامل محدود کردن مصرف گوشت قرمز و افزایش مصرف سبزیجات تازه، میوه ها و دانه ها است. همچنین بیماران مبتلا به سرطان پروستات مایل به صحبت کردن با دوستان و بستگان درباره اهمیت آزمایش منظم برای سرطان پروستات، مخصوصا برای افرادی که سابقه خانوادگی بیماری را دارند، هستند.

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

            شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حاجیان دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام‌دکتر‌من‌بدستور‌شما‌جهت‌کم‌شدن‌ادرار‌قزصپروترال‌۴‌درصد‌دوهفته‌می‌خورم‌الان‌مشکل‌‌خروج‌‌منی‌‌موقع‌‌نزدیکی‌‌دارم‌‌ومنی‌‌خارج‌‌نمیشه‌‌وکماکان‌مشکل‌ادرار‌دارم‌‌البته‌من‌تریاک‌مصرف‌‌میکنم‌وفشار‌خون‌دارم‌که‌با‌‌خوردن‌‌دارو‌‌کنترل‌‌است‌‌خواهشن‌‌کمکم‌‌کنید‌
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   حجم پروستاتون در سونو چقدر بود ؟
 • تصویر کاربر شهاب دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام. جناب دکتر، سوالم در رابطه با این هست ک کج بودن و افتادگی آلت تناسلي ب طرف چپ در حالت عادی، عادی می باشد یا خیر.
  و سوال بعدیم این هست ک آیا عدم ميل جنسي ب جنس‌ مخالف نیز قابل درمان می باشد یا خیر، و اگر قابل درمان می باشد راه کار را معرفی فرمایید. با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام در مورد کجی آلت اگر کمتر از ۳۰ درجه باشد و در رابطه جنسی اختلال ایجاد نکند نیازی به جراحی نیست. در غیر این حالت ها باید عمل شود که میتوانید جهت نوبت با تلفن ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   قرص لیبیدوکس هر ۱۲ ساعت
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر خالد شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید.بنده ۳۷ساله هستم که یکسال میشه که برای رابطه جنسی ازقرص سیلدنافیل ۵۰میلی استفاده میکنم ودر هرمرحله رابطه رو ۳بارنزدیکی میکنم میخواستم بدونم این مصرف قرصها عوارض دارند یا نه ?
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)
   قرص بی عارضه وجود نداره،ولی اگه مشکلی پیدا نمیکنید با دارو،مصرف کنید
 • تصویر کاربر mehdi شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام
  نوجوانی ۱۷ ساله هست
  علائم صبح بیدار شدن ازخواب برای ادار
  و اکثرا احساس پر بودن مثانه دارم
  ایا پروستات است؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام خیر
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  دکتر جان درود بر شما خسته نباشید
  آیا خود ارضایی خطر ابتلا به سر طان پروستات را در فرد جوان در آینده کاهش می دهد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام خیر ثابت نشده
 • تصویر کاربر اتش دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  باسلام بنده جوانی ۲۷ ساله هستم که یکبار چندوقت قبل تکرر ادرار گرفتم بعد سایزالت تناسلی بنده هم بسیار تغیررکردهدبزرگ شده و مایه منی از بدنم خارج نمیشه آیا امکان داره پروستات باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام توصیه به سونوگرافی میشه جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
 • تصویر کاربر علی جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  با سلام.بنده سونوگرافی پروستات انجام دادم و حجم ان 18سی سی و اکوی هتروژن پروستات نشان داده است.ایا این هتروژن بودن پروستات نشانه سرطان است؟یا میتواند ناشی از التهاب باشد. ۲۷ سال سن دارم.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام سرطان برای شما مطرح نیست
 • تصویر کاربر araz جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید ۳۴ ساله آقا و مجردم(دارای رابطه ثابت و دائمی مثل متعهل) من یک ساله با درد و تورم رگهای بیضه چپ به دکتر مراجعه کردم تشخیص واریکوسل بود که با تجویز قرص پاور گل تورم و درد درمان شده ولی خستگی و درد خفیف در بیضه بعد رابطه، آبکی وکاهش منی، زود انزالی واختلال در نعوظ داشتم مخصوصا نعوظ در مرحله دوم رابطه،درمان میشه چطور؟ و احتمال سرطان پروستات هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)
   سرطان مطرح نیست.توصیه به ازمایش مایع منی میشه
 • تصویر کاربر کورش جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام
  من مدت دو ماه هست پس از ادرار احساس ادرار شدید دارم و حس میکنم به صورت قطره قطره میخواد خارج بشه و مجبورم به خودم فشار میارم نگه دارم
  لطفا راهنمایی بفرمائید
  بنده ۳۶ ساله هستم
  آزمون قند خون یک هفته ۳ بازی در روز انجام دادم و نرمال هست صبح ها زیر ۱۰۰ و ۲ ساعت پس از غذا زیر ۱۴۰ هست
  من خودم به پروستات مشکوکم
  بنده در طول زندگیم با هیچ کسی رابطه جنسی نداشتم
  ولی خودارضایی داشتم
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.
 • تصویر کاربر حسين دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر
  من ٣٥سالمه چند روز هست تكرر ادرار دارم و خروج ادرار با فشار كم كمر درد هم دارم قبلا هم دكتر بهم گفته بود يه كم پروستات متورم شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر