علائم سرطان پروستات در جوانان چیست؟

علائم سرطان پروستات در جوانان شبیه به علائم بزرگی خوش خیم پروستات و التهاب پروستات است و می تواند تا حد زیادی از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد.

اکثر مردان جوان هیچ علائمی ندارند، به خصوص در مراحل اولیه بیماری، و اغلب سرطان پروستات به طور تصادفی به دنبال چکاپ توسط پزشک کشف می شود. یک یا دو علامت مبهم ممکن است هشدار دهنده به نظر نرسد، اما پیگیری آن بسیار مهم است زیرا این سرطان معمولا بدون علامت است.

علائم سرطان پروستات در جوانان

– اگر تغییر در اندازه گره های لنفاوی در ناحیه کشاله ران دیده شود، ممکن است به علت عفونت موضعی باشد. با این حال، ممکن است نشان دهنده سرطان در منطقه محلی، از جمله سرطان پروستات باشد.
– یک تب ناشناخته ممکن است نشانه ای از پنومونی یا بیماری دیگری باشد، اما ممکن است معرف سرطان نیز باشد، به خصوص اگر همراه با عرق شبانه و / یا کاهش شدید وزن باشد.
– کاهش وزن ناگهانی نگران کننده است. اکثر مردم، صرفنظر از سن، به سختی وزن کم می کنند. اگر یک مرد جوان بیش از 10 درصد از وزن خود را در عرض چند هفته از دست بدهد، قطعا هشدار دهنده است.
– خستگی. در حالی که می تواند ناشی از سختی های زندگی روزمره باشد، اگر خستگی با استراحت برطرف نشود، نباید نادیده گرفته شود.
بزرگ شدن پروستات در مردان جوان

نشانه های سرطان پروستات در جوانان

شایع ترین علائم سرطان پروستات عبارتند از:
 • مشکل در شروع و توقف ادرار
 • تکرر ادرار
 • درد هنگام ادرار کردن
 • کاهش ادرار و احساس پر بودن مثانه بعد از ادرار کردن
در مردان مسن، ممکن است این علائم وجود داشته باشند بدون اینکه شخص مبتلا به سرطان پروستات باشد. با این حال، در مردان جوان، این علائم نگران کننده اند، به خصوص اگر به تدریج بدتر شوند. همچنین بعضی از مردان جوان ممکن است در حین یا بعد از انزال درد داشته باشند، اگر هر یک از این علائم وجود داشته باشد بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

علائم سرطان پروستات بدخیم

با پیشرفت سرطان پروستات، علائم بیشتر می شوند. عملکرد مثانه بیشتر مختل می شود و بعضی از مردان جوان مبتلا به سرطان پیشرفته پروستات بعضی اوقات عفونت عود کننده ی ادراری، خون در ادرار و ناتوانی در ایجاد نعوظ را تجربه می کنند.
علائم دیگری که بی ربط به نظر می رسند مثل: سرفه، درد قفسه سینه و درد شکمی ممکن است در مراحل پیشرفته سرطان پروستات مشاهده شوند.

# متاستاز بیماری

مردان جوان مبتلا به متاستاز سرطان پروستات ممکن است خستگی، بی قراری و کاهش وزن را تجربه کنند. در حالی که این علائم مبهم هستند، بروز آنها با هم ممکن است یک بیماری بسیار جدی را نشان دهند. اگر سرطان به استخوان گسترش پیدا کند، ممکن است درد شدید استخوان، به خصوص کمر یا لگن، تجربه شود. علاوه بر این، این مردان جوان بیشتر در معرض شکستگی های استخوانی به علت تضعیف استخوان ها ناشی از سرطان گسترش یافته به استخوان هستند.
عوارض پروستاتیت

علائم سرطان پروستات در مرحله ی آخر

سرطان پروستات در مردان بالای 50 سال شایع است. غده پروستات در مردان زیر مثانه قرار دارد. مرحله آخر سرطان پروستات وقتی اتفاق می افتد که سرطان به استخوان ها و یا گره های لنفاوی گسترش یابد. این مرحله اغلب غیر قابل درمان است. در این مرحله، مدیریت درد و کیفیت پایان زندگی بسیار مهم است.
وقتی برای چکاپ نزد پزشکتان می روید برای احتمال ابتلا به سرطان پروستات از او درخواست معاینه کنید. اغلب مردان از چکاپ منظم سر باز می زنند تا زمانی که نشانه های یک اختلال را متوجه شوند. برای فهمیدن زود هنگام بیماری که در آن زمان درمان بسیار موثر است، انجام معاینه منظم مهم است.
علائم سرطان پروستات در مرحله پایانی عبارت است از:
 • درد در ناحیه کمر، لگن و قسمت فوقانی پاها
 • خون در ادرار و درد هنگام ادرار کردن
 • بی حالی
 • بی اختیاری ادراری
 • درد های بدن
 • مشکلات جنسی (اختلال عملکرد نعوظ
 • تکرر ادرار مخصوصا در شب
هر گونه نشانه ای که به سرعت بوجود آید یا موجب درد شدید شود باید بلافاصله به پزشک گزارش شود. بسیاری از بیماران وقتی متوجه علائمی از قبیل خون در ادرار می شوند، به اضطراب می افتند ولی پس از آن مراجعه به پزشک و دریافت مراقبتهای درمانی را به تعویق می اندازند، این کار بسیار خطرناک است، با تشخیص علامت سرطان پروستات یا به اورژانس مراجعه کنید یا با پزشک خود تماس بگیرید. سریع اقدام کنید و اطمینان حاصل کنید که هرگونه مراقبت های پزشکی مورد نیاز را دریافت می کنید.
درمان سرطان پروستات

درمان سرطان پروستات در جوانان

درمان سرطان پروستات در مرحله آخر عبارتند از: درمان هورمونی، شیمی درمانی، برداشتن پروستات از طریق پیشابراه، داروهای ضد درد، و رادیوتراپی برای درد استخوان. برای بررسی بیشتر، همه ی گزینه های درمانی را از پزشکتان بپرسید. بعضی از بیماران بر کیفیت زندگی با سرطان پروستات در مرحله پایانی تمرکز می کنند و سایر بیماران می خواهند از هر درمانی استفاده کنند.

اهداف مدیریت درد در بیماران مبتلا به مرحله ی آخر سرطان پروستات

مدیریت درد برای سرطان پروستات در مرحله آخر برای کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی صورت می گیرد. برخی از بیماران ممکن است ترجیح دهند از تسکین درد اجتناب کنند و سایر بیماران با تسکین درد، کیفیت زندگیشان را افزایش می دهند. بسیاری از بیماران گروه های پشتیبانی را برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات در مرحله پایانی پیدا می کنند که بسیار مفید هستند و راهنمایی هایی برای مدیریت درد ارائه می دهند.
شرکت در یک گروه حمایت کننده همچنین ممکن است به کاهش میزان انزوای بیماران مبتلا به سرطان در مراحل پایانی کمک کند. احساس همبستگی با دیگر بیماران در یک وضعیت مشابه ممکن است به بیماران کمک کند تا امیدوار باشند و راهی برای به حداقل رساندن درد خود از طریق جستجوی دانش و ایجاد دوستی پیدا کنند.

درمان جایگزین برای سرطان پروستات

بسیاری از درمان های جایگزین متفاوت تحت تحقیق هستند و در حال حاضر برای سرطان پروستات مرحله پایانی استفاده می شوند. برخی از درمان های جایگزین که بعضی از بیماران دریافتند که مفید هستند عبارتند از: مکمل های ویتامین D، به احتمال زیاد کیفیت زندگی را بهبود می بخشد، مصرف قارچ شیتاکی یا عصاره قارچ برای کمک به افزایش طول عمر و آرامش ذهن و بدن.

پیشگیری از سرطان پروستات با آگاهی بیشتر

بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان پروستات در مرحله پایانی بسیار علاقه مند به آموزش روش پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات به مردان جوان خانواده ی خود هستند. برخی از پیشنهادات برای تغییر رژیم غذایی شامل محدود کردن مصرف گوشت قرمز و افزایش مصرف سبزیجات تازه، میوه ها و دانه ها است. همچنین بیماران مبتلا به سرطان پروستات مایل به صحبت کردن با دوستان و بستگان درباره اهمیت آزمایش منظم برای سرطان پروستات، مخصوصا برای افرادی که سابقه خانوادگی بیماری را دارند، هستند.

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

            شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

علائم سرطان پروستات در جوانان چیست؟
4.2 (83.33%) 6 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ریحانه پنجشنبه ۲ آبان ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خداقوت،آیا در نواحی سر ،گردن، دل درد ، زانو راهم این بیماری پروستات درگیر میکند؟
  چه دارو هایی تجویز میشود؟
  طول درمان چند وقت هست؟
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۲ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام منظورتان از درگیری چیه؟

  2. تصویر کاربر ریحانه پنجشنبه ۲ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)
   منطورم این که آیا این بیماری باعث سردرد ،زانودرد، گردن درد و دل درد میشه؟ یا ربطی به این دردها نداره ؟
  3. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۲ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)

   .نمونه برداری از پروستات شده؟

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر F پنجشنبه ۲ آبان ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  هنگامی که اسهال دارم و برای مدفوع کردن زور میزنم همراه ادرار منی غلیظ خارج میشود. چرا؟
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۲ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام بایستی سونوگرافی و ازمایش بدهید.جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر اگر یک نفر فقط یک علایم سرطان را داشته باشد یتی تکرار ادرار ولی بعد از چند روز این مشکل حل شود ایا این فرد دچار سرطان پروستات شده است
  1. تصویر کاربر NAME یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)

   خیر

 • تصویر کاربر عرفان پنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من پسری 17 ساله هستم و در اخر ادرارم اردرارم قطره قطره میشود و اکثر وقت ها هم خستگی زیادی دارم می خاستم بدونم این مربوط به سرطان پروستات میشود؟
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)

   خیر

 • تصویر کاربر ابراهیم پنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر پروستات دارای حجم افزایش یافته ۲۳ سی سی اکوی پارانشیم هتروژن می باشد ( رولات پروستات) ضخامت جداره مثتانه به صورت منتشر افزایش یافته می باشد هنگام ادرار در اخرین لحظات ادرار درد دارم و پروستات هم درد میگیرد چه باید کرد ۲۸ سالم هست
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.

 • تصویر کاربر نیما یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.24ساله هستم،مجرد.حدودا 12ساله که پروستاتیت مزمن غیر باکتریال و واریکوسل دارم.در این دوازده سال تمامی علایم از قبیل درد در کشاله ران در لگن ترشحات سفید رنگ در ادرار و سوزش شدید پس از خروج ترشح را دارم و همیشه دارای ادرار ضعیف با پایان قطره ای دارم.با فشار و شوک عصبی علایم شدید تر میشود و در کودکی بر روی میله دوچرخه مینشستم.الان با راه رفتن درد پایین کمر پیدا میکنم.چکار کنم؟از لحاظ روحی داغونم.با تشکر
  1. تصویر کاربر NAME یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.

 • تصویر کاربر Mobin یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  اقاي دكتر خسته نباشيد، من روي آلت تناسلي ام يك نقطه قرمز بوجود اومده، حدود يك هفته هست. بنظر شما خطرناكه؟ بايد نگران باشم؟ پسرم و ١٧ سالمه
  1. تصویر کاربر NAME یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   عکس آن را بفرستید

 • تصویر کاربر حسین شنبه ۹ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر،
  بنده جوانی ۳۰ ساله هستم، شغلم حسابداریه و طبیعتا پشت میز نشینی، مشکلم اینه که بعد از ادرار کردن (زمانی که از دستشویی بیرون اومدم) بازم چند قطره ادرار از آلتم خارج میشه، چه دستوری میفرمایید ؟
  1. تصویر کاربر NAME شنبه ۹ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش)

   توصیه به انجام استبراء می‌شود 

 • تصویر کاربر رضاجوان شنبه ۹ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  یکی ازدوستانم 44 ساله است ازیکسال پیش دچار تکررادرارشب شدخیلی دکترها آزمایش دیابت دادند نرمال بود.گفتندبزرگی خوش خیمه تامسولوسین دادند نشد.رفته رفته دچارلاغری شده.میگه موقع انزال دردداره.ادرارش به سختی باسوزش میاد.گره های لنفاوی لگن وسینه وزیربغلش دردناکه ومیگه لمسش می کنه.راه که میره کندمسخرش میکنن.میگه بخدالگن وپاهام وبین پام درد میکنه.میخواستم لطف کنید اگرنیاز به درمان داره شیمی درمانی یاچیزی ببریمش ادامه درمان بده ..سونوگرافیش بزرگی زیاد پروستات وجدارغیریکنواخت مثانه وبزرگی عروق لنفاوی لگن وکشاله ران نوشته.
  1. تصویر کاربر NAME شنبه ۹ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش)

   آزمایش psa بدهد و جواب سونوگرافی را برای ما بفرستید

 • تصویر کاربر Mobin شنبه ۹ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر، ١٧ سالمه و ادرارم قطع ميشه و شروع ميشه دوباره و كامل نميتونم ادرار كنم، ممكنه سرطان داشته باشم؟
  1. تصویر کاربر NAME سه شنبه ۲۹ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   خیر.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.

  2. تصویر کاربر Mobin سه شنبه ۲۹ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)
   خيلي ممنون اقاي دكتر، خدا شمارو حفظ كنه برامون🙏🏻
  3. تصویر کاربر NAME شنبه ۹ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش)

   🙏

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر