علائم سرطان پروستات در جوانان چیست؟

علائم سرطان پروستات در جوانان شبیه به علائم بزرگی خوش خیم پروستات و التهاب پروستات است و می تواند تا حد زیادی از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد.

اکثر مردان جوان هیچ علائمی ندارند، به خصوص در مراحل اولیه بیماری، و اغلب سرطان پروستات به طور تصادفی به دنبال چکاپ توسط پزشک کشف می شود. یک یا دو علامت مبهم ممکن است هشدار دهنده به نظر نرسد، اما پیگیری آن بسیار مهم است زیرا این سرطان معمولا بدون علامت است.

علائم سرطان پروستات در جوانان

– اگر تغییر در اندازه گره های لنفاوی در ناحیه کشاله ران دیده شود، ممکن است به علت عفونت موضعی باشد. با این حال، ممکن است نشان دهنده سرطان در منطقه محلی، از جمله سرطان پروستات باشد.
– یک تب ناشناخته ممکن است نشانه ای از پنومونی یا بیماری دیگری باشد، اما ممکن است معرف سرطان نیز باشد، به خصوص اگر همراه با عرق شبانه و / یا کاهش شدید وزن باشد.
– کاهش وزن ناگهانی نگران کننده است. اکثر مردم، صرفنظر از سن، به سختی وزن کم می کنند. اگر یک مرد جوان بیش از 10 درصد از وزن خود را در عرض چند هفته از دست بدهد، قطعا هشدار دهنده است.
– خستگی. در حالی که می تواند ناشی از سختی های زندگی روزمره باشد، اگر خستگی با استراحت برطرف نشود، نباید نادیده گرفته شود.
بزرگ شدن پروستات در مردان جوان

نشانه های سرطان پروستات در جوانان

شایع ترین علائم سرطان پروستات عبارتند از:
 • مشکل در شروع و توقف ادرار
 • تکرر ادرار
 • درد هنگام ادرار کردن
 • کاهش ادرار و احساس پر بودن مثانه بعد از ادرار کردن
در مردان مسن، ممکن است این علائم وجود داشته باشند بدون اینکه شخص مبتلا به سرطان پروستات باشد. با این حال، در مردان جوان، این علائم نگران کننده اند، به خصوص اگر به تدریج بدتر شوند. همچنین بعضی از مردان جوان ممکن است در حین یا بعد از انزال درد داشته باشند، اگر هر یک از این علائم وجود داشته باشد بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

علائم سرطان پروستات بدخیم

با پیشرفت سرطان پروستات، علائم بیشتر می شوند. عملکرد مثانه بیشتر مختل می شود و بعضی از مردان جوان مبتلا به سرطان پیشرفته پروستات بعضی اوقات عفونت عود کننده ی ادراری، خون در ادرار و ناتوانی در ایجاد نعوظ را تجربه می کنند.
علائم دیگری که بی ربط به نظر می رسند مثل: سرفه، درد قفسه سینه و درد شکمی ممکن است در مراحل پیشرفته سرطان پروستات مشاهده شوند.

# متاستاز بیماری

مردان جوان مبتلا به متاستاز سرطان پروستات ممکن است خستگی، بی قراری و کاهش وزن را تجربه کنند. در حالی که این علائم مبهم هستند، بروز آنها با هم ممکن است یک بیماری بسیار جدی را نشان دهند. اگر سرطان به استخوان گسترش پیدا کند، ممکن است درد شدید استخوان، به خصوص کمر یا لگن، تجربه شود. علاوه بر این، این مردان جوان بیشتر در معرض شکستگی های استخوانی به علت تضعیف استخوان ها ناشی از سرطان گسترش یافته به استخوان هستند.
عوارض پروستاتیت

علائم سرطان پروستات در مرحله ی آخر

سرطان پروستات در مردان بالای 50 سال شایع است. غده پروستات در مردان زیر مثانه قرار دارد. مرحله آخر سرطان پروستات وقتی اتفاق می افتد که سرطان به استخوان ها و یا گره های لنفاوی گسترش یابد. این مرحله اغلب غیر قابل درمان است. در این مرحله، مدیریت درد و کیفیت پایان زندگی بسیار مهم است.
وقتی برای چکاپ نزد پزشکتان می روید برای احتمال ابتلا به سرطان پروستات از او درخواست معاینه کنید. اغلب مردان از چکاپ منظم سر باز می زنند تا زمانی که نشانه های یک اختلال را متوجه شوند. برای فهمیدن زود هنگام بیماری که در آن زمان درمان بسیار موثر است، انجام معاینه منظم مهم است.
علائم سرطان پروستات در مرحله پایانی عبارت است از:
 • درد در ناحیه کمر، لگن و قسمت فوقانی پاها
 • خون در ادرار و درد هنگام ادرار کردن
 • بی حالی
 • بی اختیاری ادراری
 • درد های بدن
 • مشکلات جنسی (اختلال عملکرد نعوظ
 • تکرر ادرار مخصوصا در شب
هر گونه نشانه ای که به سرعت بوجود آید یا موجب درد شدید شود باید بلافاصله به پزشک گزارش شود. بسیاری از بیماران وقتی متوجه علائمی از قبیل خون در ادرار می شوند، به اضطراب می افتند ولی پس از آن مراجعه به پزشک و دریافت مراقبتهای درمانی را به تعویق می اندازند، این کار بسیار خطرناک است، با تشخیص علامت سرطان پروستات یا به اورژانس مراجعه کنید یا با پزشک خود تماس بگیرید. سریع اقدام کنید و اطمینان حاصل کنید که هرگونه مراقبت های پزشکی مورد نیاز را دریافت می کنید.
درمان سرطان پروستات

درمان سرطان پروستات در جوانان

درمان سرطان پروستات در مرحله آخر عبارتند از: درمان هورمونی، شیمی درمانی، برداشتن پروستات از طریق پیشابراه، داروهای ضد درد، و رادیوتراپی برای درد استخوان. برای بررسی بیشتر، همه ی گزینه های درمانی را از پزشکتان بپرسید. بعضی از بیماران بر کیفیت زندگی با سرطان پروستات در مرحله پایانی تمرکز می کنند و سایر بیماران می خواهند از هر درمانی استفاده کنند.

اهداف مدیریت درد در بیماران مبتلا به مرحله ی آخر سرطان پروستات

مدیریت درد برای سرطان پروستات در مرحله آخر برای کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی صورت می گیرد. برخی از بیماران ممکن است ترجیح دهند از تسکین درد اجتناب کنند و سایر بیماران با تسکین درد، کیفیت زندگیشان را افزایش می دهند. بسیاری از بیماران گروه های پشتیبانی را برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات در مرحله پایانی پیدا می کنند که بسیار مفید هستند و راهنمایی هایی برای مدیریت درد ارائه می دهند.
شرکت در یک گروه حمایت کننده همچنین ممکن است به کاهش میزان انزوای بیماران مبتلا به سرطان در مراحل پایانی کمک کند. احساس همبستگی با دیگر بیماران در یک وضعیت مشابه ممکن است به بیماران کمک کند تا امیدوار باشند و راهی برای به حداقل رساندن درد خود از طریق جستجوی دانش و ایجاد دوستی پیدا کنند.

درمان جایگزین برای سرطان پروستات

بسیاری از درمان های جایگزین متفاوت تحت تحقیق هستند و در حال حاضر برای سرطان پروستات مرحله پایانی استفاده می شوند. برخی از درمان های جایگزین که بعضی از بیماران دریافتند که مفید هستند عبارتند از: مکمل های ویتامین D، به احتمال زیاد کیفیت زندگی را بهبود می بخشد، مصرف قارچ شیتاکی یا عصاره قارچ برای کمک به افزایش طول عمر و آرامش ذهن و بدن.

پیشگیری از سرطان پروستات با آگاهی بیشتر

بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان پروستات در مرحله پایانی بسیار علاقه مند به آموزش روش پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات به مردان جوان خانواده ی خود هستند. برخی از پیشنهادات برای تغییر رژیم غذایی شامل محدود کردن مصرف گوشت قرمز و افزایش مصرف سبزیجات تازه، میوه ها و دانه ها است. همچنین بیماران مبتلا به سرطان پروستات مایل به صحبت کردن با دوستان و بستگان درباره اهمیت آزمایش منظم برای سرطان پروستات، مخصوصا برای افرادی که سابقه خانوادگی بیماری را دارند، هستند.

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

            شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۴۱ سالمه از وقتی به دنیا اومدم یه زیگیل روی فرق سرم بوده که الانم هست دختر کوچکم وقتی زه دنیا اومد اونم نشونه های همین زیگیل را داشت که به صورت دونه های قرمز روی وقرمزی پوست روی سرش پیدا بودمورد دیگه خیلی ساله هم که شبیه همون زیگیل پایین ناف و تقریبا بالای آلت تناسلیم وجود داره میخواستم ببینم آیا زیگیل تناسلیه یا ارثیه ... مورد دیگه که خیلی نگرانم کرده در مورد زیگیل دهانی هست چون توی دهانم گوشه هر دو تا لپ هام یه دونه های زبر قرمز زنگ و لکه های سفید هستش که وقتی زبون میزنم به لپ هام حسشون میکنم میخواستم ببینم اینا هم میتونن زیگیل باشن با توجه به اینکه گاهی گلو درد گوش درد و دردهایی اطراف فکم دارم ... عکسها را میفرستم ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام عکس ها را همینجا بارگزاری کنید

 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، خسته نباشین ، بنده نوجوانی ۱۵ ساله هستم که متاسفانه تا همین چند وقت پیش عمل زشت خودارضایی رو انجام میدادم ، هیچیم نیست فقط بعد از ان کار گاهی اوقات کشاله رانم درد میگرفت ، میخواستم بدونم مشکل چیه ؟ نکنه من این سرطانو گرفتم و خبر ندارم ؟
  1. تصویر کاربر NAME چهارشنبه ۲ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام خیر سرطان نیست

 • تصویر کاربر H....h دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ۱۹ سالمه حدود دو ماه میشه ک احساس میکنم بیضه هام مخصوصا بیضه سمت راستیم بزرگ تر شده و سفت شده وقتی ک ب دستم ب بیضه هام دست میزنم بیضه ی سمت راستیم درد میگیره.
  در صورتی ک تا چن سال پیش اینطوری نبودم.
  خیلی نگران شدم.
  بد ی چیز دیگه ک واسم سواله این ک آیا خود ارضایی باعث سرطان پروستات میشه یا نه؟
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام جهت معاینه و سونوگرافی حتما مراجعه کنید.جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۱ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من 24سالمه آلتم درد میکنه و سوزش میگیره و به بیضه هامم میخوره ازمایش عفونت ادراری دادم مشکلی نبود کشت ادرارم دادم مشکلی نبود سونو بیضه و آلتم انجام دادم حالت نرمال بود دلیلش چیه؟؟ممنون
  1. تصویر کاربر NAME شنبه ۲۱ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.

 • تصویر کاربر امیررضا پنجشنبه ۱۹ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من تازه ۲۱ سالم شده
  الان تقریبا دو روزه که همزمان هم بیضه هام و هم کمرم درد میکنه
  میخواستم بدونم احتمال سرطان هست؟
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۱۹ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   اگر بیضه تان بزرگ نشده،احتمالش خیلی کمه.توصیه به سونوگرافی بیضه ها میشه

   جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر ارتین پنجشنبه ۱۹ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خدا قوت خدمت جناب پرفسور کرمی عزیز، بنده 3 سال پیش سونوگرافی پروستات کردم و بهم گفت یه کیست رو پروستاتتون هست، به متخصص مراجعه کردم گفتن چیز خاصی نیست، دوباره 2 روز پیش سونوگرافی کلیه و مثانه و پروستات انجام دادم گفتن کیستی به قطر 10 میلیمتر داخل پروستاتتون هست، ایا این کیست سرطان نیست و اینکه درمان دارویی داره؟؟ بنده 39 سالمه
  1. تصویر کاربر NAME یکشنبه ۱۵ دی ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام سونوگرافی تان را بفرستید

  2. تصویر کاربر ارتین یکشنبه ۱۵ دی ۹۸( 3 ماه پیش)
   I
  3. تصویر کاربر ارتین یکشنبه ۱۵ دی ۹۸( 3 ماه پیش)
   اقای دکتر عکس سونوگرافی رو میفرستم دایرکت اینستاگرامتون
  4. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۱۹ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   همین جا بفرستید 

   ازمایش psa بدید

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر پیرحیاتی یکشنبه ۱۵ دی ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام میشه لطف کنید نظرتونو راجع به ازمایش بیوپسی بدین ایا با شیمی درمانی جواب میده؟
  1. تصویر کاربر NAME یکشنبه ۱۵ دی ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام توصیه به برداشتن مثانه میشه.جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر Matin جمعه ۲۹ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر بنده نوجوانی ۱۴ ساله هستم و همه علائم را غیر از خونی بودن ادرار دارم ایا سرطان پروستات دارم یا خیر؟
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۲۹ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام خیر

 • تصویر کاربر رضا شنبه ۷ دی ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با درود و خدا قوت
  بنده تمام علائم اعم از درد و سوزش تنگی مجرا و تکرر و.. را یکجا دارم چهار سال است که به چندین اورولوژیست متخصص و سرشناس در تهران مراجعه کردم و تمام آزمایشات و سونوگرافی ها به گفته این عزیزان مشکلی را نشان نداد
  هچنین نزد چندین حکیم برجسته هم رفتم که هیچ دارویی اعم از گیاهی یا شیمیایی افاقه نکرد که این قصه ادامه دارد تا اینکه آوازه جنابعالی به گوشم رسید
  بفرمایید حال چه بایدکرد..؟ سپاس
  1. تصویر کاربر NAME شنبه ۷ دی ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام سن؟

 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۹ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درد شدید در ناحیه لگن همچنین تکرر ادرار و درد هنگام ادرار را دارم جوانی ۲۴ ساله هستم
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۲۹ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر