مهم ترین دلایل کاهش جریان ادرار (کامل و دقیق)

کاهش جریان ادرار عمدتا به معنای مشکل در جریان ادرار می باشد. این وضعیت معمولا به دلیل بزرگ شدن پروستات در مردان مسن رخ می دهد. این افراد ممکن است مشکلاتی در شروع ادرار، چکه کردن ادرار و آرام یا ضعیف بودن جریان ادرار داشته باشند.


✔ علت کم شدن ادرار در مردان

وجود عفونت در مجاری ادرار یا پروستات می تواند به کاهش جریان ادرار در مردان منجر شود. مشکلات ادراری به تاخیر ادراری نیز شناخته می شوند. این وضعیت اختلالی است که می تواند هم مردان و هم زنان را تحت تاثیر قرار دهد.

کم فشاری ادرار در مردان

در اغلب اوقات، افراد تا زمان شدت یافتن مشکل متوجه علائم آن نمی شوند. تاخیر در تشخیص اغلب به ناتوانی کامل در ادرار کردن  منجر می شود که به آن احتباس ادراری می گویند.

در این وضعیت، فرد مبتلا کاهش جریان ادرار، درد، ناراحتی در عضلات ناحیه تحتانی شکم و احساس سوزش را هنگام ادرار کردن تجربه می کنند. این شرایط می تواند به از دست رفتن فعالیت جنسی نیز منجر شود. با این وجود، مشکل جدی نیست و می تواند به آسانی تشخیص داده شده و درمان شود.

📌 دلایل ضعیف بودن جریان ادرار در مردان می تواند ناشی از موارد ذکر شده در پایین نیز باشد:

✅ عفونت مجاری ادراری (UTI)

این بیماری اغلب در اثر باکتری ایجاد می شود که بر سیستم دفاعی مجاری ادراری بدن غلبه می کند. این باکتری به مثانه، کلیه ها و مجاری ادراری موجود در بدن انتشار می یابد. مورد ذکر شده، یکی از شایع ترین عفونت هایی است که هر ساله مردان را به خود مبتلا می سازد.

علل عفونت مجاری ادراری

ابتلا به عفونت مجاری ادرار می تواند ناشی از مواردی مانند ارتباط جنسی، بهداشت نامناسب، عدم تخلیه کامل مثانه، بی اختیاری روده، انسداد جریان ادرار، سنگ های کلیوی، مصرف زیاد دارو های آنتی بیوتیک و عدم تحرک به مدت طولانی باشد. فرد مبتلا به این بیماری به طور مکرر احساس دفع ادرار شدید می کند. ادرار این فرد کف مانند و بد بو می باشد.

افراد مبتلا هنگام ادرار کردن احساس درد داشته و برخی ممکن است حالت تهوع و استفراغ نیز داشته باشند. در موارد شدید این بیماری درد شکمی و عضلانی نیز وجود دارد. پس از تشخیص ابتلای فرد به عفونت مجاری ادراری، پزشک برای او دارو های آنتی بیوتیک تجویز کرده و رعایت بهداشت مناسب، نوشیدن فراوان آب، ادرار کردن پس از رابطه جنسی و دیگر معیار های احتیاطی را به او توصیه می کند.

✅ دیابت نوع 2

علت کاهش فشار ادرار

افراد مبتلا به دیابت مشکلاتی از جمله عملکرد بیش از حد مثانه، نیاز شدید به دفع ادرار و احتباس ادراری را تجربه خواهند کرد. در اثر مشکلی زمینه ای ناشی از آسیب عصبی که این شرایط را برای بیمار فراهم می کند، مثانه توانایی احساس پر بودن خود را از دست می دهد.

با گذشت زمان، افراد دیابتی مبتلا به مشکلات مثانه در می یابند که یک درد مبهم و احساس نا معلوم جایگزین احساس شدید ادرار کردن شده است که با دفع ادرار از بین می رود. این شرایط، به کشیده شدن عضلات مثانه جهت جای گرفتن مقدار بیشتری ادرار منجر می شود. نهایتا، مثانه به طور کامل احساس پری و توانایی تخلیه خود را از دست خواهد داد که نتیجه آن پر شدن سریع مثانه می شود. به همین دلیل، فرد دیابتی مجبور به دفع ادرار به صورت مکرر می باشد.

این وضعیت، اغلب به عفونت مجاری ادرار یا بی اختیاری ادراری منجر می شود. درمان کاهش جریان ادرار در افراد دیابتی این است که بیمار دفع مکرر و کامل ادرار داشته باشد تا مثانه به حالت عادی خود بازگردد.

✅ ریفلاکس ادراری

این مورد وضعیتی است که در آن ادرار از مثانه به درون کلیه ها بازگشت می کند. در این شرایط، عضلات مثانه و میزراه ضعیف شده و توانایی جلوگیری از بازگشت ادرار را ندارند. چنین وضعیتی سبب می شود که باکتری موجود در ادرار به کلیه ها رسیده و سبب آسیب به آنها شود. این وضعیت می تواند ارثی بوده و یا در اثر یک عفونت در مجاری ادرار به وجود آید.

چنین شرایطی می تواند علت کاهش جریان ادرار شود و هنگام ابتلا به آن فرد باید جهت بررسی عفونت مجاری ادراری آزمایش کشت ادرار و جهت بررسی هر گونه مشکل در کلیه ها آزمایش سونوگرافی انجام دهد.

این مشکل می تواند با مصرف دارو های آنتی بیوتیک و انجام آزمایشات متداول جهت اطمینان از نبود هر گونه مشکل جدی درمان شود. در موارد شدید، ممکن است جهت درمان ریفلاکس ادراری به جراحی نیاز باشد.

✅ بیماری کلیه پلی کیستیک

این بیماری، یک بیماری ارثی بوده که در آن کیست هایی در درون کلیه به وجود می آیند. این کیست ها، کیسه هایی حاوی مایع هستند که اندازه کلیه ها را افزایش می دهند. این بیماری اغلب به وجود خون در ادرار، عفونت های مجاری ادراری و کاهش جریان ادرار منجر می شود.

در موارد شدید، تنها راه درمان پیوند کلیه می باشد. روش های دیگری نیز همچون دیالیز، مصرف دارو های آنتی بیوتیک و مصرف دارو های ضد فشار خون برای درمان این شرایط وجود دارند.

علت کم فشاری ادرار در مردان

✅ هیدرونفروزیس یا ورم کلیه

در این شرایط، کلیه ها در اثر عدم تخلیه کامل ادرار متورم می شوند. این وضعیت معمولا در اثر یک مشکل زمینه ای اولیه به وجود می آید. گرفتگی یا انسداد در مجاری ادرار به ورم کلیوی منجر می شود.

در اثر ایجاد انسداد، تجمع ادرار سبب ایجاد فشار و تورم در کلیه می شود. انسداد همچنین به کاهش جریان ادرار نیز منجر می شود. در اثر عدم دفع کامل ادرار ابتلا به عفونت مجاری ادراری، از دست دادن احساس پری در عضلات مجاری ادرار و درد هنگام دفع ادرار رخ می دهند.

انسداد به وجود آمده می تواند ناشی از سنگ های کلیوی یا لخته هایی خونی باشد که به طور ناگهانی در کلیه ها تشکیل می شوند. پزشک باید علت ابتلا به هیدرونفروزیس را دریابد. این علت می تواند انسداد میزراه باشد. جهت رفع این مشکل، یک استنت (بالون) میزراهی به درون مثانه با هدف رفع انسداد وارد می شود. انسداد موجود می تواند به وسیله جراحی نیز رفع شود.

✅ سرطان مثانه

سرطان مثانه معمولا به دلیل وجود خون در ادرار یا درد و ناراحتی شدید در هنگام دفع ادرار فورا تشخیص داده می شود. سرطان پیشرفته مثانه سبب عدم تخلیه کامل ادرار، درد عضلانی و استخوانی، کاهش جریان ادرار، خستگی و از دست دادن اشتها می شود. این علائم می توانند توسط دیگر وضعیت های زمینه ای نیز ایجاد شوند.

فرد مبتلا باید جهت شناسایی علت اصلی چنین مشکلاتی یک آزمایش پزشکی انجام دهد. در حالی که هیچ راهی جهت پیشگیری از سرطان وجود ندارد، فرد مبتلا می تواند جهت رهایی از درد و ناراحتی درمان هایی را بکار گیرد.

تیم مراقبت سرطان ممکن است مواردی مانند جراحی، شیمی درمانی، پرتودرمانی یا ایمونوتراپی را به فرد پیشنهاد دهند. گاهی اوقات، جهت رهایی فرد از درد پیشنهاد می شود تا تمامی مثانه برداشته شود. از دیگر علت های کاهش جریان ادرار می توان به سنگ های کلیوی و سندرم مثانه بیش فعال اشاره کرد.

✔ کم شدن ادرار در زنان نشانه چیست؟

کاهش فشار ادرار در زنان

هنگامی که زنی به جریان آهسته ادرار، تاخیر در دفع ادرار، تلاش جهت تخلیه کامل ادرار یا کاهش جریان ادرار ابتلا می یابد گفته می شود که او از اختلالات ادراری رنج می برد.

علل کم شدن ادرار در زنان

📌 دلایل کاهش جریان ادرار در زنان می تواند ناشی از موارد ذکر شده در پایین نیز باشد:

 • عفونت مجاری ادرار
 • التهاب شدید در نواحی تناسلی
 • مصرف دارو های ضد افسردگی مانند اوکسی بوتین، دتروسیتول و دارو های مشخص دیگر
 • نفروپاتی (آسیب اعصاب) دیابتی یا آسیب طناب نخاعی
 • افسردگی یا اضطراب
 • زایمان سخت
 • افتادگی اعضای درون لگنی یا تنگی میزراه
 • عدم انبساط و استراحت عضلات اسفنکتر پس از دفع ادرار

آزمایش های لازم برای تشخیص علل کم شدن ادرار

پزشک بر اساس نتایج آزمایش های مختلف علت ضعف جریان ادرار را تشخیص می دهد.

 این آزمایش ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

 آزمایش اوروفلومتری

در این آزمایش جهت تشخیص کاهش جریان ادرار میزان ادرار در حین دفع آن اندازه گیری می شود.

آزمایش سیستومتری

در این آزمایش فشار مثانه جهت بررسی انقباض یا عدم انقباض مثانه در هنگام دفع اندازه گیری خواهد شد.

 الکترومیوگرافی

در این آزمایش عضلات اسفنکتر در هنگام ادرار بررسی خواهند شد.

 رادیولوژی

در این آزمایش جهت بررسی تومور ها و اندازه غیر عادی و بیش از حد کلیه ها از تصویر برداری های فراصوت و اشعه ایکس استفاده می شود.

 آزمایش حجم ادرار باقی مانده

در این آزمایش پس از دفع ادرار لوله ای به درون مثانه فرستاده می شود تا مقدار باقی مانده ادرار را بررسی کرده و تشخیص داده شود که ادرار به صورت کامل یا ناقص تخلیه شده است.

پیشگیری و تشخیص زود هنگام بهترین روش درمانی برای این وضعیت است. ممکن است پزشک به بیمار توصیه کند که برای خود سوند ادراری نصب کند. البته این سوند باید هنگام وارد کردن کاملا تمیز باشد. این کار به زنان کمک می کند تا مثانه خود را به طور موثری تخلیه کنند. در شرایط حاد، پزشک ممکن است جهت عریض تر کردن مجرای میزراه روش جراحی را پیشنهاد دهد.

علت کم فشاری ادرار

✔ علل کاهش جریان ادرار در صبح

در اکثر موارد، مشکل در دفع ادرار، افراد مسن تر را تحت تاثیر قرار می دهد. این وضعیت عمدتا ناشی از بزرگ شدن خوش خیم پروستات می باشد.

سرطان پروستات در مردان

پروستات در مردان دقیقا در زیر مثانه قرار داشته و وظیفه ساختن مایعی را بر عهده دارد که در هنگام انزال اسپرم ها را به بیرون حمل می کند.

همزمان با افزایش سن و در دوران سالمندی، اندازه این غده افزایش یافته و مجرای میزراه را تنگ می کند که در این وضعیت کاهش جریان ادرار رخ می دهد.

افراد مبتلا به این وضعیت نه تنها از کاهش جریان ادرار در صبح رنج می برند بلکه ادراری دردناک دارند که تا مدتی بعد از دفع نیز چکه می کند. گاهی اوقات، غده پروستات متورم می شود که این تورم به ایجاد مشکلات ادراری منجر می شود. میزراه در اثر تورم و التهاب پروستات تنگ شده و سبب ایجاد مشکلات ادراری می شود.

آیا سرطان پروستات کشنده است؟ بهترین روش درمان سرطان پروستات چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

درمان سرطان پروستات

باکتری اشریشیا کلای در زنان

این مشکلات در زنان نیز رخ می دهد. یک باکتری به نام اشریشیا کلای به وجود آورنده عفونت های مجاری ادراری در زنان و مردان می باشد. این افراد حتی در هنگامی که مثانه شان خالی از ادرار است احساس متداول و شدید دفع ادرار دارند.

تحریک شدن مثانه، ادرار همراه با درد، کاهش جریان ادرار و بی اختیاری ادرار همگی ناشی از عفونت مجاری ادرار در زنان و مردان و یا بزرگی پروستات در مردان می باشند.

مصرف برخی داروها

گاهی اوقات، مصرف برخی دارو ها نیز به کاهش جریان ادرار در صبح منجر می شوند. برخی دارو ها مانند دارو های سرما خوردگی، ضد افسردگی های سه حلقه ای، دارو های ضد گرفتگی بینی و برخی دارو های آنتی کولینرژیک می توانند به مشکلات ادراری و مشکل در دفع ادرار هنگام صبح منجر شوند.

برای درمان کاهش جریان ادرار چه کنیم؟

فرد مبتلا نباید این مشکل را سرسری گرفته و باید فورا به پزشک مراجعه کند. از آنجایی که این وضعیت می تواند به مشکلات جدی تری ختم شود باید فورا درمان شود. مصرف آنتی بیوتیک های مناسب جهت درمان عفونت ها مورد نیاز می باشد.

مردان مبتلا نیز نیازمند مصرف دارو هایی برای غده پروستات خود هستند. بیمار جهت اطمینان از عدم ریشه داشتن ابتلا به عفونت ادراری در مصرف دارو ها باید تمامی دارو های مصرفی خود را با جزئیات برای پزشک شرح دهد.

درمان کاهش جریان ادرار

نوشیدن آب فراوان

در صورتی که اولیگوری (کاهش حجم ادرار) توسط یک وضعیت پزشکی جدی ایجاد نشده باشد، آسان ترین راه افزایش بیرون روی ادراری مصرف مقدار بیشتری آب می باشد.

کاهش مصرف نمک

دیگر درمان های خانگی که می توانند بیرون روی ادراری را افزایش دهند شامل کاهش مصرف نمک (نمک سبب احتباس آب می شود)، کاهش مصرف پتاسیم و مصرف مقادیر کمتر پروتئین می باشند.

مصرف پروتئین

مصرف مقادیر زیاد پروتئین می تواند به کلیه ها آسیب برساند. در صورتی که کاهش حجم ادرار ناشی از یک شرایط جدی تر باشد، فرد باید جهت دریافت یک برنامه درمانی مناسب به پزشک مراجعه کند.

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و پروستات در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را  مطرح نمایید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Aa پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  تهت نظر دکتر یه ۲۰ روز هست رژیم لاغری دارم و روزی ۴ عدد قرص اسلیم مکس استفاده میکنم الان ۳ روز هست احساس میکنم ادرارم کم شده و بعد ادرار سوزش دارم خیلی کم ...در دوران بار داری که تقریبا ۲ سال پیش بوده برای عفونت ارداری بستری بودم و قبل اونم ععونت ادراری داشتم سونو گرافی هم دادم مشکل کلیه ندااشتم به نظر شما ممکن هست بخاطر قرصا باشد یا دوباره عفونت ادراری گرفتم لازم به ذکر که اب کافی هم مصرف میکنم ..خانم ۲۷ هستم
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام توصیه به ازمایش ادرار میشه جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر اذر سه شنبه ۳ دی ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام 20سالمه پارسال یه زایمان داشتم چن وقته فشار شدید ادرار دارم ولی وقتی دستشویی میرم چن قطره بیشتر ادرار ندارم گاهی وقتا هم هنگام ادرار خیلی فشار دارم مثل فشار زایمان تکرر ادرار هم خیلی دارم
  1. تصویر کاربر NAME سه شنبه ۳ دی ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام توصیه به سونوگرافی مثانه و ارزیابی حجم باقی مانده ادرار میشه جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

 • تصویر کاربر شاهین جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.ببخشید من مادرم سرطان معده دارن و شکمشون اب اورده.از وقتی شکمشون اب اورده دفع ادرارشون خیلی خیلی کم شده...میشه راهنمایی کنید؟
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام سن؟

 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر . پسری 25 ساله هستم و ایم علایم دارم لطفا بگید مشکلم چیه؟؟؟
  کاهش حجم ادرار به همراه مقداری سوزش و کمی تیره شدن رنگ آن که انگار خون وجود داره
  کم اشتهایی،مقداری حالت تهوع،مقداری درد در سمت چپ کمر .درد جزئی بیضه ها
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام.شما دچار التهاب پروستات هستید.از مصرف ادویه جات ، نشستن طولانی مدت بروی صندلی ،دوچرخه سواری و موتور سواری پرهیز کنید.روزانه دو نوبت در آب ولرم بنشینید.

  2. تصویر کاربر علی شنبه ۲۵ آبان ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام اهان ممنونم . ببخشید من الان مترونیدازول مصرف می کردم دارویی دیگر نیاز هست مصرف کنم ؟
   و اینکه کارم طوریه که روی صندلی می شینم تایم نشستن چقدر باشه؟
  3. تصویر کاربر علی شنبه ۲۵ آبان ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام اهان ممنون. من میترونیدازول مصرف می کردم داروی دیگری نیازی الان که مصرف کنم ؟

   من کارم طوریه که روی صندلی می شینم تایم نشستنم باید چقدر باشه؟
  4. تصویر کاربر علی شنبه ۲۵ آبان ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام اهان ممنون. من میترونیدازول مصرف می کردم داروی دیگری نیازی الان که مصرف کنم ؟

   من کارم طوریه که روی صندلی می شینم تایم نشستنم باید چقدر باشه؟
  5. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 8 ماه پیش)

   سعی کنید طولانی نشینید و هر ۱ ساعت حدودا قدم بزنید.انتی بیوتیک خیلی کمک کننده نیست

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر جلیل جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ،من ۴۲ سالمه psaخونم 5 بوده و psa free0/54بوده .دکتر با معاینه مقعدی گفتن ک عفونت مضمنه و انتی بیوتیکای قوی بهم دادن تا یک ماه مصرف کردم.دوباره ازمایش دادم psa4.2شده و psa free0.43
  دکتر دارومو قطع کردع الان بیست روزع دارو نمیخورم اما سوزش ادرار و تکرر ادرار دارم،الان باید چیکار بکنم؟
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام تامسولوسین خودتان را ادامه بدهید تا ۳ ماه

 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  علت کم بودن فشار ادرار بیشتر صبحا این اتفاق برایم می‌افتد.
  یادآوری شود
  سابقه سنگ کلیه وسنک شکن بیش 5بار دارم
  مبتلا به دیابت نوع دو هستم
  53سالم هست
  ضمنا چند سال پیش سونوگرافی انجام دادم باقیمانده ادرار نشان داد پروستات دارم دارو مصرف کردم بهتر شدم،درروزادرارم طبیعی دفع می‌شود مشکل دردندارم،لطفارهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام سونوگرافی تان را برای ما بفرستید

 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، سن37 ساله چند سالی هست فشار خروج کم ادرار دارم و بیشتر اوقات بعداز اتمام خروج ادرار و ایستادنم باز اندکی ادرار درحد قطره ای در مجاری باقی میماند، در ضمن حدود 12 سالی هست که وریکوسل گرید پایین دارم که قبل و بعداز ازدواجم سایزش تغییر نداشته 7 ساله ازدواج کردم و یک فرزند 1سال و نیمه دارم لطفا راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر NAME پنجشنبه ۷ آذر ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام بعد ادرار استبرا انجام دهید

 • تصویر کاربر ارش جمعه ۸ آذر ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بزرگترین مشکل من اینه که مشکل سفت نشدن الت تناسلی دارم و مشکل بعدیم اینه که کم فشار شدن ادرار وکم بودن ادرار را دارم
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۸ آذر ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام سن؟

 • تصویر کاربر احسان شنبه ۱۱ آبان ۹۸( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من تا الان مشکلی در مجرای ادراری نداشتم ولی امروز که از خواب بیدار شدم ادرار کردن برام دشوار بود و چند ماه پیش ازمایش ادرار دادم و عفونت و کمی سنگ پیدا شده و خودم شروع کردم به مصرف داروهای گیاهیی مثل سیاهدانه و دوای عفونت و خواستم ببینم ایا ممکن عفونت کلیه یا مثانه یا مجاری روی پروستاتم تاثیر بزاره و. ان را متورم کنه
  سنم 18 ساله و لاغر هستم مشکل چاقی ندارم و ماندم چکار کنم .لطفا راهنماییم کنم و روش درمانی هم بگید مچکر🙏
  1. تصویر کاربر NAME جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 9 ماه پیش)

   سلام سونوگرافی کلیه ها و مجاری ادراری و پروستات انجام بدید جهت هماهنگی و اخذ نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
   ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰

  2. تصویر کاربر احسان جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 9 ماه پیش)
   سلام مجدد الان دکتر کاملا خوب شدم و اون موقع ام بدنم کم اب شده بود با مصرف اب خوب شدم مچکر که پاسخ دادید
  3. تصویر کاربر NAME شنبه ۱۱ آبان ۹۸( 9 ماه پیش)

   🙏

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Fa دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  خانم ٤٥ ساله ام كه از سن ٢٢ سالگي دچارتكرر ادرارشدم مثانه ام كامل تخليه نميشود موقع دراز كشيدن وخوابيدن بدتر ميشوم بطوريكه ادرار به كليه هام پس ميزنه ودچار درد پهلو ميشوم 5سال است كه بامصرف قرص پرازوسين راحتتر شدم وادرارم راحتتر تخليه ميشود ولي چند ماهي است كه اين قرص هم تاثي چنداني ندارد ولي اگر نخورم كاملا ادرارم بند ميايد
  1. تصویر کاربر NAME دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 9 ماه پیش)

   سلام.سونوگرافی یا ازمایش دادید؟برای بفرستید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر